fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Obyczaje

Rekordowa liczba turystów w Atenach

AFP
Rekordowo dużo turystów przybyłao do stolicy Grecji w pierwszych miesiącach tego roku. Dane z lotniska w Atenach pokazują, że ruch pasażerski w porównaniu z ubiegłym rokiem zwiększył się o 14 procent

W 2016 roku Ateny odwiedziło 4,6 miliona turystów, co było rekordową liczbą. Tegoroczne dane z lotniska i hotelowe rezerwacje wskazują, że zbliża się kolejny rekord. Przyczynia się do tego lepszy wizerunek Grecji, w której nie ma już, jak jeszcze dwa lata temu, zamieszek. W Atenach otwierają się też nowe hotele, a także stopniowo te, które zawiesiły działalność w czasie kryzysu ekonomicznego.

Przy tej okazji burmistrz Aten Jorgos Kaminis przypomina, że turystyka jest motorem gospodarki, zarówno samych Aten, jak i całego kraju. Dodaje, że od 2012 roku liczba odwiedzających miasto zwiększyła się o 2 miliony. Jego zdaniem Ateny spełniają wszystkie warunki, aby być celem turystycznych odwiedzin cały rok. Jest to bowiem bezpieczna stolica europejska otwarta na innowacje, dialog i przyjazna odwiedzającym.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA