fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Obyczaje

Dwa razy więcej chętnych na majówkę

Londyn
Pixabay
Londyn, Barcelona i Rzym to - według wyszukiwarki tanich lotów SkyScanner - najpopularniejsze kierunki tegorocznej majówki. Serwis sprawdził, dokąd jego użytkownicy polecą na długi weekend

Jak podaje serwis SkyScanner, na postawie własnych wyników wyszukiwania, w trakcie tegorocznego weekendu majowego na wypoczynek wyjedzie o 46 procent więcej Polaków niż w roku ubiegłym.

Na pierwszym miejscu pod względem liczby zakupionych biletów znalazł się Londyn, na drugim zaś Barcelona (w tym roku uda się tam o ponad 140 procent więcej osób niż rok temu). Trzecie miejsce zajmuje Rzym. Wśród pozostałych kierunków, których popularność znacznie wzrosła w ciągu ostatniego roku, jest Moskwa (do której uda się ponad 2 razy więcej podróżujących niż rok temu) i Praga. Kierunkiem, którego popularność spadła o prawie 40 procent, jest Stambuł.

Jak podaje SkyScanner, polscy użytkowcy tego serwisu coraz chętniej udają się w miejsca bardziej odległe i egzotyczne, jak np. Azja. Wśród tegorocznych trendów i najpopularniejszych kierunków znalazły się więc też: Kambodża, Tajlandia, Indonezja, Malediwy, Nepal i Sri Lanka.

- Dzięki analizie wybieranych przez Polaków kierunków podróży, możemy zauważyć ich szczególne upodobania. Okazuje się, że nie tylko Europa, lecz także właśnie kraje Azji Południowej i bogactwo ich kultur przyciągają nas coraz tłumniej i częściej. Ich popularność z roku na rok rośnie w zaskakująco szybkim tempie - opisuje, cytowana w komunikacie prasowym, Magdalena Greloff, menadżer marketingu w Skyscanner Polska.

Analiza Skyscanner wskazała też, że najpopularniejszym miastem, z którego na majowy urlop uda się ponad 60 procent podróżujących w tym czasie użytkowników serwisu, będzie Warszawa. Tuż za nią uplasowały się Kraków i Gdańsk. Warszawa i Gdańsk są też na szczycie wybieranych na majówkę kierunków krajowych.

Serwis podaje również najciekawsze majówkowe okazje. Średnie ceny biletów do Norwegii i Szwecji kosztowały średnio od 250 do 300 złotych w obydwie strony za osobę, do Amsterdamu - około 550 złotych, a do Mediolanu - około 450 złotych. Wśród lotów krajowych najatrakcyjniejsza pod względem ceny była Warszawa. Lot do niej kosztował około 100 złotych w obydwie strony.

- Osobom, dla których kluczowym kryterium nie jest kierunek podróży, lecz cena, polecamy skorzystanie z dostępnej na stronie naszego serwisu usługi „wszędzie". Po wpisaniu w okno wyszukiwania słowa „wszędzie" i zaznaczeniu interesującego nas czasu podróży otrzymamy listę najtańszych biletów w wybranym przez nas terminie - opisuje Greloff.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA