fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Obyczaje

Turyści znów pojadą na egipską pustynię

AFP
Turyści z Polski, Niemiec i Ukrainy najszybciej wrócą, by bawić się na Saharze – zapowiada egipski organizator tego typu wypraw, po tym, jak tamtejszy rząd przywrócił wydawanie pozwoleń na pustynne safari

Przed 2011 rokiem przychody z organizowania wypraw pustynnych w Egipcie sięgały 300 milionów dolarów rocznie. Jednak w ciągu ostatnich pięciu lat z powodu pogarszającego się bezpieczeństwa kwota ta zmniejszyła się o 80 procent. Od połowy października zeszłego roku, kiedy podczas tego typu wyprawy zginęło ośmiu meksykańskich turystów ostrzelanych przez egipskie służby specjalne, zainteresowanie wyjazdami spadło zaś jeszcze bardziej, a egipskie władze przestały udzielać zezwoleń na te imprezy.

Teraz jednak, jak informuje portal "Daily News Egypt", Ministerstwo Obrony Egiptu zgodziło się, by po drogach Południowego Synaju znów zaczęły jeździć turystyczne SUV-y. W raporcie Egipskiej Izby Turystyki (Egyptian Travel Agents Authority), na który powołuje się portal, zaznaczono jednak, że wszyscy zainteresowani prowadzeniem tego typu wycieczek muszą uzyskać od Ministerstwa Obrony zezwolenie. Wcześniej muszą przedstawić trasę, jaką chcą pokonać.

Cytowany przez "Daily News Egypt" właściciel biura specjalizującego się w organizowaniu wypraw na pustynię ma nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy turyści znów będą chcieli mierzyć się z potęgą Sahary. Według niego do rozrywki tej najszybciej wrócą Polacy, Niemcy i Ukraińcy. Wyjazd na pustynne safari jest jednak droższy niż na wakacje w kurorcie. Średnio za noc na Saharze trzeba zapłacić 100 dolarów, czyli o 40 - 60 dolarów więcej niż za nocleg w Szarm el-Szejk czy Hurghadzie.

Wyjazdy na pustynię to biznes, który Ministerstwo Turystyki i resort ochrony środowiska próbują wzmocnić od lat. Władze szacują, że do tej pory wyjazdy na pustynię odpowiadały jednak za mniej niż 3 procent przychodów generowanych przez wypoczywających w Egipcie zagranicznych turystów.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA