fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Obyczaje

Polacy szturmują Dominikanę

materiały prasowe
O 46 procent wzrosła liczba Polaków, którzy od stycznia do lutego przyjechali na Dominikanę

W pierwszych dwóch miesiącach 2016 roku Republika Dominikańska odnotowała rekordową liczbę odwiedzin. Zgodnie z danymi miejscowego Banku Centralnego w przeciągu stycznia i lutego do kraju przyjechało w sumie 1,136 miliona turystów, czyli o 8,9 procent więcej niż w zeszłym roku. W przypadku Polski wzrost wynosi 46 procent.

Na Dominikanę najczęściej podróżują turyści z Ameryki Północnej (61,6 procent) i Europy (23,1 procent). Dalsze miejsca zestawienia zajmują goście z Ameryki Południowej (11,8 procent), Ameryki Środkowej i Karaibów (3,2 procent) oraz z Azji (0,3 procent).

- Szczególnie w okresie zimowym Republika Dominikańska należy do najbardziej popularnych kierunków urlopowych wśród Polaków. Dzięki atrakcyjnym cenowo biletom last-minute i wycieczkom all inclusive w ostatnim czasie znacząco zwiększyło się zainteresowanie indywidualnymi podróżami – mówi, cytowana w komunikacie prasowym, Leila Boasier Budecker, dyrektor Narodowej Centrali Turystycznej Republiki Dominikańskiej na Europę Środkową i Wschodnią.

Wyjazdom na Dominikanę sprzyja rozwijająca się siatka połączeń lotniczych z tym krajem. Eurowings będzie latać trzy razy w tygodniu na wschodnie wybrzeże do Punta Cany i raz w tygodniu na północ wyspy do Puerto Plata. Pod koniec roku przewoźnik zainauguruje też nowe połączenie do stolicy. Tymczasem Condor zwiększy częstotliwość lotów z Monachium do Punta Cany i do Santo Dominigo. Loty do Dominikany zapowiada też Austrian Airlines.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA