Obyczaje

Turyści coraz wcześniej rezerwują Grecję

Santorini
Pixabay
Nawet o 30 procent wzrosła liczba wczesnych rezerwacji wypoczynku w Grecji. Tamtejsze ministerstwo turystyki liczy więc na kolejny udany rok
Grecka minister turystyki Elena Kountoura powiedziała w wywiadzie udzielonym państwowej telewizji ERT, że kraj cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów - relacjonuje portal branżowy Greek Travel Pages. Porównując rok do roku, liczba wczesnych rezerwacji na kolejny sezon wzrosła od 15 do 30 procent. Zdaniem polityk pozwala to zakładać, że w tym roku do Grecji ponownie przyjedzie rekordowa liczba gości. Minister podkreślała też, że strategia resortu zakłada wydłużanie sezonu i zwiększanie liczby nowych lotów. Jak przypomniała, w zeszłym roku przychody z turystyki sięgnęły 14,7 miliarda euro.
Ostatnio Kountoura spotkała się też z burmistrz znanej z termalnych źródeł wioski Istiaia Edipsos na Eubei i rozmawiała o możliwościach wykorzystania potencjału turystycznego tej miejscowości. Zgodnie z nowym zamysłem władz będzie ona promowana nie tylko wśród amatorów spa, lecz także wśród miłośników turystyki aktywnej.
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL