fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Obyczaje

Skruszony turysta odesłał Rzymowi bruk

Rzym
Pixabay
„Ukradłem go z Rzymu w zeszłe wakacje. Czy moglibyście odłożyć go na miejsce?” - napisał do jednej z rzymskich restauracji anonimowy turysta, załączając kawałek bruku wyrwanego z zabytkowej uliczki

Zdaniem restauratora, do którego przyszła nietypowa przesyłka, turysta musiał zachować ofiarowaną mu przez obsługę wizytówkę. Tknięty wyrzutami sumienia podróżny odesłał więc kamień w jedyne miejsce, którego adres dobrze znał.

„W załączeniu znajduje się kostka z jednej z Waszych brukowanych dróg. Ukradłem ją w czasie zeszłych wakacji jako pamiątkę z podróży. Jest mi z tego powodu naprawdę przykro, więc chciałbym zwrócić ją Rzymowi. Będę wdzięczny, jeśli odłożycie ją na miejsce" - napisał po angielsku turysta w anonimowym liście, który cytuje portal dziennika „The Telegraph". Podróżny dodał, że kostka pochodzi z drogi wiodącej od Piazza del Popolo, jednego z najwspanialszych placów w Rzymie, do oddalonego od niego o kilkaset metrów parku Villa Borghese.

Jak zaznacza „The Telegraph", wyrwane kawałki murów i bruku są częstą pamiątką wśród turystów powracających z Włoch. Ofiarami wandali padają przede Koloseum i mozaiki w Pompejach. Strażnicy z tego miasta opisują, że każdego roku otrzymują setki paczek ze skradzionymi kamieniami. Do niektórych z nich dołączone są liściki informujące, że złodzieja dotknęła „klątwa Pompejów", przez co spotkało go niespodziewanie dużo nieszczęść.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA