fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Obyczaje

Izrael odwiedziły cztery miliony turystów

Filip Frydrykiewicz
30 grudnia do Izraela przyleciał czteromilionowy turysta, co było miłym akcentem kończącym rok ze wzrostem 14 procent w stosunku do roku 2017

Przyjazd 4,12 miliona turystów w zeszłym roku do Izraela stanowi kolejny nowy rekord. Całkowite przychody wynikające z ich odwiedzin to 24 miliardy szekli (ponad 24 miliardy złotych) - podaje Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki.

- Osiągnięcie liczby 4 milionów turystów w 2018 roku jest realizacją długoletnich marzeń wielu osób zaangażowanych w izraelską turystykę - komentuje cytowany w komunikacie minister turystyki Izraela Yariv Levin. - W ciągu dwóch lat zwiększyliśmy turystykę przyjazdową o 1,1 miliona, co stanowi wzrost o 38 proecnt. To wynik zmiany strategii marketingowej, otwarcia nowych połączeń lotniczych przy wsparciu Ministerstwa Turystyki i stworzenia bezprecedensowej współpracy z największymi biurami podróży na świecie.

Ministerstwo Turystyki zainwestowało 350 milionów szekli (ponad 350 milionów złotych) w marketing i promocję Izraela w świecie jako miejsca atrakcyjnego turystycznie, w tym m.in. w Polsce, USA, Niemczech, Rosji, Włoszech, Anglii, Chinach, na Ukrainie, w Brazylii, na Filipinach.

W ostatnich latach Ministerstwo Turystyki Izraela starało się przedstawić kraj jako m.in. wymarzone miejsce na wypoczynek, z dobrą pogodą przez cały rok. Promocja obejmowała rozwój turystyki na południu Izraela i rozbudowę infrastruktury turystycznej na pustyni; współpracę z wiodącymi na świecie biurami podróży online, dopłacanie do lotów do Izraela i wykorzystanie wielkich imprez, jak Giro d'Italia i Eurowizja. Ta ostatnia impreza odbędzie się w maju 2019 w Tel Awiwie.

- To drugi z rzędu rekordowy rok w turystyce przyjazdowej do Izraela - ocenia dyrektor generalny Ministerstwa Turystyki Amir Halevi. - Optymistycznie patrzymy na rok 2019, który rozpoczyna się od otwarcia nowego międzynarodowego lotniska w Timna, umożliwi nam to uruchomienie nowych lotów do Ejlatu.

"Podobnie jak w latach ubiegłych, przyznano przedsiębiorcom dotacje na zakładanie i rozbudowę hoteli w różnych miastach. W tym roku była to kwota 145 mln szekli, które mają pomóc w budowie 3829 nowych pokojów, co stanowi wzrost o ok. 49 procent w stosunku do roku ubiegłego" - czytamy w komunikacie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA