fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe technologie

Strony internetowe dla urządzeń mobilnych – czas na AMP

Rosnąca popularność urządzeń mobilnych wymusza na przedsiębiorcach i administratorach stron internetowych coraz większe zmiany. Użytkownicy oczekują już nie tylko atrakcyjnych wizualnie i przejrzystych stron www, ale także natychmiastowego dostępu do potrzebnych informacji. Rozwiązaniem jest AMP, a więc Accelerated mobile pages opracowane przez giganta z Mountain View. Na czym polegają przyspieszone strony mobilne i jaka filozofia stoi za tą nową funkcjonalnością? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Czym jest AMP?

 

Jak możemy przeczytać na stronach pomocy Google, internetowe strony AMP opracowane zostały przy użyciu specjalnych technik, które przyspieszają ich wyświetlanie oraz działanie. Dzięki temu treść stron www wczytywana jest niemal natychmiastowo na urządzeniach mobilnych, a użytkownik nie musi już czekać na ukazywanie się poszczególnych elementów witryny. AMP to zatem taki sposób budowania stron internetowych, który opiera się na statycznych, szybko renderujących się treściach. Strony internetowe AMP zawierają jak najmniej zbędnych, spowalniających działania witryny elementów, dzięki czemu użytkownik błyskawicznie dociera do interesujących go treści. AMP składa się z następujących elementów: AMP HTML (zalecenia dla kodu HTML), AMP JS (biblioteki Java Script odpowiedzialne za ekspresowe ładowanie treści) i AMP Cache (Google AMP Cache – przechowuje i ładuje wszystkie elementy strony, zapewnia także weryfikacje poprawności strony AMP).

Korzyści z wdrożenia AMP

 

Przyspieszone strony mobilne ładują się bardzo szybko na urządzeniach mobilnych nawet wówczas, gdy sieć działa wolno (na przykład wtedy, gdy korzysta się z 3G lub EDGE). Jednocześnie są lepiej widoczne w wynikach wyszukiwania mobilnej wyszukiwarki Google. Witryny AMP mogą być związane z różnymi branżami i dziedzinami, np. z rozrywką, gastronomią, turystyką czy e-commerce. Ponieważ internetowe strony AMP wczytują się szybciej, a użytkownik zyskuje błyskawiczny dostęp do zawartych na stronach treści, spada współczynnik odrzuceń strony spowodowanych zbyt długim oczekiwaniem na jej załadowanie. Dzięki zastosowaniu AMP strona wczytuje się szybciej zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na komputerach czy laptopach.

Stworzenie strony AMP

 

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i chciałbyś stworzyć stronę internetową AMP, zadanie to koniecznie powierz specjalistom. Koszt wykonania strony zwykle ustalany jest indywidualnie w oparciu o szczegółowe wytyczne i ustalenia. Warto go jednak ponieść, ponieważ dzięki budowie witryny w oparciu o standard AMP, strona internetowa wczytywać się będzie znacznie szybciej, zmniejszy się współczynnik odrzuceń, a twoi odbiorcy korzystać z niej będą z przyjemnością. Jednocześnie zwiększy się jej widoczność w wynikach wyszukiwania Google, co z kolei bezpośrednio przełoży się na wzrost liczby twoich odbiorców.

Technologia AMP wciąż jest rozwijana i stale zyskuje na popularności. Na jej podstawie powstaje coraz więcej stron i bardzo prawdopodobne jest, że wraz z upływem czasu użytkownicy zaczną faworyzować strony AMP względem tych tradycyjnych, których czas ładowania jest znacznie dłuższy. Jeśli więc zależy ci, by wyprzedzać kroki swej konkurencji, już dziś zainwestuj w przyspieszoną stronę mobilną. Lepsze doświadczenie użytkowników może wpłynąć na ich przyszłe preferencje i sprawić, że to właśnie twoją stronę postanowią odwiedzić ponownie.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA