fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sąsiedzki konflikt nie zatrzyma remontu dachu

Remont dachu
Remont dachu
AdobeStock
Brak przedstawienia oświadczenia o prawie do dysponowania nieruchomością nie zawsze stanowi przeszkodę do udzielenia zezwolenia na remont dachu budynku mieszkalnego.

Taki wniosek płynie z niedawnego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku. Stanisław D. zgłosił do starostwa powiatowego zamiar wykonania robót budowlanych w budynku mieszkalnym. Miały one polegać na remoncie więźby dachowej ze zmianą pokrycia dachu z dachówki cementowej i eternitu na blachę.

Starosta wniósł jednak sprzeciw. Wyjaśnił, że budynek mieszkalny, wymagający remontu, jest położony na dwóch działkach, a Stanisław D. jest właścicielem tylko jednej z nich. Nie przedłożył oświadczenia wskazującego na legitymowanie się prawem do dysponowania sąsiednią nieruchomością na cele budowlane. Tymczasem zgodnie z art. 30 ust. 2 Prawa budowlanego, oświadczenie o prawie dysponowania działką na cele budowlane, o którym mowa w art. 32 ust. 4 pkt 2, należy dołączyć do zgłoszenia. Organ wezwał inwestora do uzupełnienia zgłoszenia, którego inwestor jednak nie uzupełnił w zakreślonym terminie.

Czytaj także: Wymiana dachu - ja...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA