Rząd przyjął 6 listopada projekt nowelizację ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. Zmiany zaproponowane w projekcie ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (dalej: projekt) mają być szansą na uproszczenie budowlanego procesu inwestycyjnego oraz zwiększenie trwałości decyzji administracyjnych wydawanych w jego toku.
Trwałość pozwoleńNietrudno wyobrazić sobie komplikacje wynikające ze stwierdzenia nieważności ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę w trakcie procesu inwestycyjnego, czy też wiele lat po jego zakończeniu i rozpoczęciu użytkowania obiektu, który był przedmiotem wspomnianej decyzji. Skuteczne podważenie pozwolenia na budowę obiektu może w konsekwencji doprowadzić także do podważenia pozwolenia na jego użytkowanie.
Czytaj także: Kiedy możliwa jest legalizacja samowoli budowlanej
Obowiązujące przepisy ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego przewidują pewne limity czas...
Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zyskaj dostęp do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.