fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Małgorzata Dankowska: Jesteśmy na szczycie transakcji

Na pewno do końca roku z sukcesem zakończymy co najmniej kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt transakcji – mówi Małgorzata Dankowska, doradca podatkowy, partner w kancelarii TPA Poland.

Będziemy rozmawiać o rynku nieruchomości, bardzo rozgrzanym. Czy rzeczywiście?

Tak, rzeczywiście rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce ma się świetnie. Rynek transakcyjny też. Można powiedzieć, że jesteśmy na szczycie wszystkich transakcji. A jeszcze na pewno do końca roku z sukcesem zakończymy co najmniej kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt transakcji. Liczba tych transakcji, wolumen samych obrotów per transakcja też jest bardzo duży. Więc dzieje się dużo. (...)

Czyli wszyscy są zadowoleni?

Czy tak jest, to pewnie też trzeba patrzyć z perspektywy inwestorów i poszczególnych klas aktywów.

To gdzie są elementy ewentualnego, nazwijmy to „mniejszego" poziomu zadowolenia?

Myślę, że wciąż jest pewna niepewność wśród inwestorów, jeżeli chodzi o zakres regulacyjny polskiego rynku. Jako że się specjalizuję w podatkach, to jest to oczywiście dziedzina mi najbliższa. Więc jesteśmy, jako kraj, przodownikiem we wdrażaniu wszelkich obostrzeń i dyrektyw unijnych, ale także wynikających podatkowo pewnych regulacji OECD i innych, czyli zdecydowanie uszczelniamy, dużo raportujemy...

To chyba dobrze...

Zależy znowu, dla kogo i czemu to służy. Bo oczywiście sam fakt, żeby ścigać przestępców podatkowych jest godny pochwały. Natomiast zakres raportowania, którym są obciążeni zwykli podatnicy i zwykli inwestorzy, nie tylko ci najwięksi, jest spory, jest coraz większy. I to budzi pewną obawę. Natomiast staramy się uspokajać inwestorów także tu, na targach EXPO REAL.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA