fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wydatki z funduszu remontowego wspólnoty a ulga mieszkaniowa w PIT

Adobe Stock
Modernizacja lokalu mieszkalnego i części wspólnych budynku ze środków funduszu remontowego wspólnoty mieszkaniowej nie ogranicza prawa do ulgi mieszkaniowej.

Wydatki poniesione przez podatnika na remont lokalu mieszkalnego, którego jest wyłącznym właścicielem oraz na remont części i urządzeń wspólnych budynku, których jest współwłaścicielem, za pośrednictwem funduszu remontowego utworzonego przez wspólnotę mieszkaniową, stanowią wydatki poniesione na cele mieszkaniowe, a tym samym podatnik jest uprawniony do skorzystania z tzw. ulgi mieszkaniowej.

Stanowisko takie potwierdził Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku wydanym w 11 marca 2020 r. (II FSK 1050/18). Wyrokiem tym Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z dnia 28.11.2017 r. (I SA/Łd 870/17).

Przedmiotem sporu w sprawie było ustalenie, czy wydatkowanie przez podatnika kwoty uzyskanej z odpłatnego zbycia udziałów w nieruchomości na fundusz inwestycyjny, stanowiący wyodrębnioną część funduszu remontowego wspólnoty mieszkaniowej, stanowi wydatek na...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA