fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

K-Towers: wokół Srebrnej wielki plac budowy

Adobe Stock
W okolicach, gdzie powstać miał wzbudzający kontrowersje K-Towers, jest na ukończeniu kilka dużych biurowych inwestycji.

Deweloperzy nie nadążają z budową. Warszawskie powierzchnie biurowe rozchodzą się jak świeże bułeczki. Ci, którzy chcą zmienić siedzibę firmy, zmuszeni są do podpisywania umów przednajmu, by zagwarantować sobie najciekawsze lokalizacje.

Czytaj także:

Zdaniem ekspertów z komercjalizacją K-Towers, biurowca, o którym stało się głośno po publikacji przez „Gazetę Wyborczą" „taśm Kaczyńskiego" również nie było najmniejszego problemu. Tym bardziej że inwestycja wzniesiona miała być u zbiegu ulicy Srebrnej i Towarowej w Warszawie, a więc w okolicach, w których trwa obecnie w stolicy największy biurowy budowlany boom i która ma szansę stać się biznesową wizytówką Warszawy. Na ukończeniu są tu m.in.: Generation Park, The Warsaw Hub czy Skyline.

„Najwięcej inwestycji prowadzonych jest w centrum miasta i w obszarze bezpośrednio z nim sąsiadującym. Wśród powstających kompleksów są i takie, które oferują nawet ponad 100 tys. mkw. powierzchni" – czytamy w najnowszym raporcie Walter Herz, firmy świadczącej usługi w zakresie doradztwa inwestycyjnego,

Jakie wnioski płyną z analizy sytuacji na rynku nieruchomości komercyjnych w minionym roku?

Po pierwsze, że biur wciąż brakuje. W 2018 roku w Warszawie wynajęto trzykrotnie więcej powierzchni biurowych, niż zostało oddanych. Popyt na biura był jeszcze wyższy niż w rekordowym 2017 roku.

Analitycy wskazują także, że w oddawanych warszawskich biurowcach nie ma już zbyt wiele wolnej powierzchni, a niektóre budynki wchodzące na rynek skomercjalizowane są już w całości.

„Podaż jednak będzie rosła, bo skala realizacji nowych projektów nie jest mniejsza niż przed rokiem. W budowie w Warszawie imponująca ilość, prawie 750 tys. mkw. biur" – czytamy w raporcie Walter Herz.

Zdaniem Bartłomieja Zagrodnika w obecnej sytuacji, żeby odpowiednio przeprowadzić proces najmu, firmy powinny rozpoczynać go wcześniej niż dotychczas.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA