fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wywłaszczona działka wróci do byłych właścicieli - wyrok WSA

AdobeStock
Nieruchomość nie została zagospodarowana zgodnie z celem wywłaszczenia. Zamiast strzelnicy myśliwskiej powstały ogrody działkowe.

Orzeczeniem Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Lublinie wywłaszczono na rzecz Skarbu Państwa m.in. działkę, która miała być przeznaczona pod budowę strzelnicy. W 2017 r. trzy spadkobierczynie byłego właściciela wywłaszczonego terenu wystąpiły o zwrot nieruchomości nie zagospodarowanej na cel wywłaszczenia. W trakcie postępowania ustalono, że na terenie objętym wnioskiem o zwrot, powstał i funkcjonuje od 1984 r., rodzinny ogród działkowy. Ma charakter ogrodu stałego, i jest wpisany do rejestru Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców. Znajduje się tu pięć parceli, z czego trzy użytkują osoby fizyczne, czwartą dysponuje PZD, a piąta jest zajęta pod dojazd i parking.

Odszkodowania wypłaci gmina

Starosta orzekł o zwrocie tej części wywłaszczonej nieruchomości, na której funkcjonuje rodzinny ogród działkowy (ROD). Jednocześnie ustalił na rzecz działkowców oraz PZD kwotę odszkodowania za nasadzenia, urządzenia i obiekty, m.in. za altanki ogrod...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA