fbTrack
REKLAMA

Nieruchomości

Pilna sprzedaż mieszkania – jak to zrobić?

Sprzedaż mieszkania to często pewien problem dla wielu właścicieli mieszkań. Obecny rynek nieruchomości jest mocno nasycony ogłoszeniami sprzedaży lokali, które występują w różnych cenach. Pandemia raczej ostudziła zapędy inwestorów i w efekcie podaż mieszkań na sprzedaż przekracza popyt na nie. Części osób sprzedających zależy jednak na szybkim czasie zrealizowania takiej transakcji. Co zrobić aby szybko sprzedać swoją nieruchomość? Czy sprzedaż na własną rękę jest zawsze korzystna? Odpowiedzią na te pytania jest poniższy artykuł.

Bezpośrednio czy z pomocą firmy?

Powodów do konieczności szybkiej sprzedaży nieruchomości może być wiele, od chęci przeprowadzki i konieczności szybkiej wpłaty za nowe mieszkanie, po czystą chęć sprawnego uporania się z problemem lub niechęcią związaną z częstym odbieraniem telefonów i umawianiem się na spotkania. Trzeba pamiętać, że jednakowo sprzedaż bezpośrednia, jak i korzystanie z usług agenta nieruchomości nie daje 100% pewności, że lokal sprzeda się szybko i bez żadnych komplikacji. Poszukiwanie właściwego klienta może trwać nawet miesiącami przez co czas oczekiwania na gotówkę ze sprzedaży znacznie się wydłuża. Znalezienie klienta to jedno, a później następuje jeszcze kwestia finansowania, która często oznacza kredyt bankowy i związane z nim procedury trwające kolejne 2 lub 3 miesiące. I na tym etapie dalej nie mamy gwarancji zakończenia całej sprawy z sukcesem. Dlatego coraz większą popularnością w naszym kraju cieszy się inne rozwiązanie, a mianowicie skorzystanie z oferty firm, które bezpośrednio i za gotówkę kupują nieruchomości od ich właścicieli. Jedną z wiodących serwisów w tym względzie jest kupujemyM.pl gdzie ofertę otrzymuje się zdalnie, bez potrzeby pokazywania mieszkania na żywo, w ciągu 24 godzin. Wystarczy uzupełnić formularz na stronie internetowej i poczekać na odpowiedź, która z reguły przychodzi w ciągu kilku godzin.

Przy takim modelu sprzedaży mieszkania nie trzeba tracić czasu na odbieranie telefonów od pośredników, co potrafi być męczące, ani na wystawianie ogłoszeń sprzedaży. Nie trzeba również przejmować się aspektem formalnym, ponieważ dostaniemy listę wszystkich niezbędnych dokumentów, a także pomoc w ich zebraniu. KupujemyM.pl to dla wielu osób bardzo alternatywa dla tradycyjnych metod sprzedaży mieszkań, pozwalająca na znacznie szybsze zdobycie gotówki ze sprzedaży i brak nerwów. Profesjonalny skup mieszkań dokładnie analizuje dokumentację lokalu, wycenia go oraz w jak najkrótszym czasie przesyła do klienta wycenę z propozycją natychmiastowego kupna.

Na jaką cenę można liczyć?

Każdy, kto zdecydował się na korzystanie z usług profesjonalnego skupu nieruchomości przyznaje, że możliwe jest bardzo szybkie zbycie nieruchomości. Co jest również kuszące, przy współpracy z taką firmą zostajemy z minimum formalności do załatwienia. Portal KupujemyM.pl, na którym można wysłać w ciągu minuty formularz zgłoszeniowy, w ciągu jednego dnia złoży konkretną ofertę gotówkową na zakup nieruchomości. Jak deklarują specjaliści z tego portalu, przeważnie proponowana przez nich kwota oscyluje w okolicach 90% wartości rynkowej.

Sprzedając nieruchomości za pośrednictwem skupu mieszkań, można zaoszczędzić nie tylko sporo czasu, ale i nerwów, które występują przy okazji tego procesu. Większość osób, które ma już na koncie te doświadczenie zgodnie przyznaje, że jest to dość stresujące i zajmujące sporą ilość czasu. Najpierw trzeba bowiem się uporać z odbieraniem masy telefonów zarówno od pośredników nieruchomości, jak i potencjalnych nabywców bezpośrednich. Następnie, umówić się z tymi osobami na oględzin lokalu i wybrać odpowiedni termin, pasujący obu stronom, a także przygotować mieszkanie do prezentacji. Cały proces może trwać nawet kilka miesięcy, a nie daje przecież gwarancji sukcesu. Dlatego dla wielu osób opuszczenie trochę z ceny już na samym początku i wyjście z ofertą to skupu nieruchomości kupujemyM.pl może być korzystną alternatywą.

Szybka sprzedaż mieszkania to często priorytet dla wielu osób, a czasem także konieczność, dlatego warto wybrać sposób sprzedaży, który da nam gwarancję sukcesu.

Materiał Promocyjny 

REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA