fbTrack
REKLAMA

Nieruchomości

Czy Polacy są gotowi na mieszkania w abonamencie?

Według badań przeprowadzonych przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych, około 18% dorosłych Polaków wynajmuje mieszkanie, a grupa ta wciąż rośnie. Wśród nich przeważają osoby młode – w wieku 18-24 lat (32%), a aż 40% najemców mieszka w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców. Na najem najczęściej decydują się osoby, które nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na zakup nieruchomości, na danym etapie życie najem jest dla nich najlepszy rozwiązaniem, a dodatkowo pozwoli im on na mieszkanie w lepszej lokalizacji.

Choć w Polsce rynek najmu nie jest tak silnie rozwinięty jak np. w Niemczech czy Austrii, coraz więcej osób wybiera wynajem zamiast posiadania własnego lokalu. Nowoczesne społeczeństwo nie musi już mieć, a może wypożyczać. Model biznesowy „produkt jako usługa” funkcjonuje już od lat w branży przewozowej i turystycznej. Ze względu na zmieniające się wartości, aspiracje i styl życia Polaków, coraz więcej osób sięga teraz po „mieszkania w abonamencie”. Rośnie popularność wynajmu w celu dopasowywania mieszkania do aktualnych potrzeb związanych z powiększeniem rodziny, zmianą pracy, wyprowadzką dzieci lub przejściem na emeryturę. Ludzie, poszukując elastycznych i bezpiecznych rozwiązań zwracają się ku najmowi instytucjonalnemu.

Co trzeci najemca mówi, że na tym etapie jego życia, najem mieszkania jest najlepszym wyborem życiowym. 

Najem instytucjonalny to nic innego jak wynajem mieszkania nie od osoby prywatnej, a od firmy. Dotyczy to nie tylko formy umowy, ale własności: mieszkania należą do dużej firmy, w Polsce najczęściej do funduszu. W kraju dopiero pojawiają się profesjonalne firmy wynajmujące mieszkania, jak np. Resi4Rent, które gwarantują przejrzyste warunki, dobre wyposażenie, usługi dodatkowe i elastyczność, kiedy trzeba zmienić mieszkanie na większe lub w innym mieście.

Mieszkania Kępa Mieszczańska

 Rosnące znaczenie najmu instytucjonalnego w Polsce wpłynie korzystnie na standard oferowanych lokali. W naszej opinii doprowadzi to także do stopniowej standaryzacji umów i warunków najmu, a co za tym idzie do profesjonalizacji i wzrostu jakości obsługi najemców. Co naturalne, większa konkurencja jest zawsze cenowo korzystna dla klientów – komentuje Sławomir Imianowski, prezes Resi4Rent. 

Firma ma w ofercie ponad 1,2 tys. mieszkań we Wrocławiu, Łodzi i Warszawie, a dziewięć projektów jest obecnie w budowie lub w fazie zaawansowanego planowania. Docelowo, do 2025 roku firma będzie oferować 10 tys. mieszkań w sześciu największych polskich miastach – w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu. 

Szukanie mieszkania na wynajem może być wyzwaniem. 

Niestety w Polsce najem wciąż często kojarzy się z brakiem umowy, złym stanem lokalu czy dziwnymi wymaganiami właścicieli. Rozwiązania oferowane przez profesjonalne firmy zajmujące się wynajmem gwarantują możliwość wyboru przestrzeni, przejrzystość umowy oraz dedykowane biuro obsługi. Resi4Rent w standardzie wyposaża swoje mieszkania w stałą zabudowę, sprzęt AGD oraz niezbędne meble. Zmotoryzowanym firma oferuje także możliwość wynajmu miejsca w garażu podziemnym. Dodatkowo lokale w inwestycjach centralnie zlokalizowanych, jak np. Resi4Rent Browary Warszawskie mają zamontowaną klimatyzację.

Mieszkania Browary Warszawskie

 – Ludzie szukając wygody i bezpieczeństwa, wybierają usługi kompleksowe, gdzie w ramach jednej, przejrzystej umowy poza standardowymi warunkami najmu gwarantowane są bezprzewodowy internet, meble, a także wsparcie opiekuna mieszkańca oraz obsługi technicznej – komentuje Sławomir Imianowski.

Niedawno Resi4Rent rozpoczęło wynajem swojej pierwszej warszawskiej inwestycji. Wyczekiwany kompleks, który uzupełnił miastotwórczy projekt Browary Warszawskie o kolejną funkcję, docelowo zaoferuje najemcom 450 mieszkań. Pierwsze budynki są już oddane do użytku, natomiast sąsiadująca z nimi 17-piętrowa wieża przyjmie pierwszych mieszkańców już w listopadzie.

Materiał Promocyjny 

REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA