fbTrack
REKLAMA

Nauka

Nauka angielskiego online - sprawdzamy, skąd biorą się pozytywne opinie na temat Tutlo

Około 40% Polaków deklaruje, że zna lub uczy się języka obcego. Najczęstszym wyborem jest angielski, co wynika zarówno z jego ogromnej popularności, jak i z użyteczności w życiu zawodowym. Jak można się go skutecznie nauczyć w erze pandemii?

COVID-19 i lockdown nie służą nauce

W Polsce działa około 3400 stacjonarnych szkół językowych. Przetaczająca się właśnie przez świat pandemia bardzo mocno wpłynęła na ich funkcjonowanie. Zarówno dzieciom, jak i dorosłym, którzy uczęszczali na zajęcia z języków obcych, dostęp do tej formy edukacji nagle został bardzo mocno utrudniony.

Pandemia mogła zaważyć przyszłości wielu firm. Wiele osób zaczęło obawiać się o swoją przyszłość i szukało rozwiązań, które pomogłyby im zwiększyć kompetencje zawodowe. Dla części z nich pierwszym wyborem był język angielski, który coraz śmielej podbija kolejne sektory gospodarki.

Mimo że na horyzoncie widoczna jest już szczepionka na koronawirusa, to wciąż trudno oszacować, kiedy wrócimy do stanu sprzed COVID-19. Bardzo możliwe, że po pandemii wciąż pozostanie z nami wiele obostrzeń. Jak zatem uczyć się angielskiego? Odpowiedź jest bardzo prosta. A na dodatek stoją za nią Polacy.

Czym jest i jak działa Tutlo?

Jest to przyjazne dla użytkownika narzędzie, które sprawia, że nauka angielskiego przez sieć staje się bardzo prosta. Do tej pory powszechne były aplikacje, które składały się raczej z ogromnych baz słów i zwrotów, które użytkownik odblokowywał, wchodząc na kolejne etapy kursu. Tego typu programy wciąż można pobrać m.in. ze Sklepu Play oraz z App Store.

Polski startup postanowił zmienić nieco te reguły.

- Kilka lat temu siedzieliśmy w biurze i pomyśleliśmy, że warto byłoby co jakiś czas zaprosić native speakera i szlifować język angielski – mówi Tomasz Jabłoński, współwłaściciel Tutlo.

Szybko okazało się, że ze znalezieniem lektora nie będzie problemu, gorzej z czasem.

- Nawet jak już wybraliśmy termin i byliśmy umówieni, to ciągle nam coś wypadało, ciągle te zajęcia przekładaliśmy i po miesiącu okazało się, że zrealizowaliśmy jedną lekcję – mówi Damian Strzelczyk, współwłaściciel Tutlo.

- Zaczęliśmy szukać rozwiązania elastycznego - uczymy się kiedy mamy czas. Okazało się, że w Polsce w ogóle takiego nie ma, w Europie też nic nie znaleźliśmy. Była natomiast aplikacja w Stanach Zjednoczonych oferująca naukę na żądanie. Bardzo nas to zainteresowało, sami zaczęliśmy uczyć się w ten sposób i postanowiliśmy wdrożyć to rozwiązanie na polski rynek. I tak powstało Tutlo.

Tym, co wyróżnia aplikację Polaków, jest bardzo duża dowolność w zakresie miejsca i czasu, kiedy chcemy szlifować nasz angielski. Oprogramowanie zostało skonstruowane w taki sposób, by dobrze działało z komputera stacjonarnego, laptopa, ale i tabletu czy smartfona.

Możemy uczyć się języka, gdy wracamy do domu pociągiem po pracy jak i wtedy, kiedy późnym wieczorem nie mamy co robić i chcielibyśmy konstruktywnie spędzić czas. Wystarczy zalogować się do aplikacji między godziną 7 a 22 i zawsze będzie na nas czekał native speaker, który pomoże w nauce.

Gramatyka jest nudna i nieprzydatna? - nie do końca

Kiedy język angielski wypierał z naszych szkół język francuski i rosyjski, model jego nauki był daleki od ideału. Nacisk był położony zwłaszcza na poprawność gramatyczną. Zaowocowało to całymi pokoleniami osób, które doskonale znają konstrukcję Future Perfect, ale krótka rozmowa z obcokrajowcem często przekracza ich możliwości.

Jest to jakby teoretyczna znajomość języka. Niby uczyliśmy się go na jakimś określonym poziomie i jest to udokumentowane oceną na świadectwie szkolnym, ale gdyby trzeba było jechać na konferencję i zareklamować produkt, jakim handluje nasza firma, to mało kto byłby sobie w stanie z tym poradzić.

Platformy takie jak Tutlo to na tym polu duża rewolucja. Lekcje języka z pomocą dostępnego w danej chwili tylko dla nas native speakera nauczą nas praktycznej strony angielskiego. Nauczymy się zwrotów i zasad ich konstruowania bez konieczności zagłębiania się w tak nieprzydatne w codziennym życiu rzeczy.

Konwersacje online po prostu nauczą nas rozmawiać po angielsku. A to właśnie rozmowa bardzo często jest receptą na sukces nie tylko w świecie biznesu, ale na przykład na wakacjach, kiedy chcielibyśmy zagadać z obcokrajowcem, ale nie znamy jego ojczystego języka. Ponad 53% populacji świata deklaruje znajomość języka angielskiego i jest to jedna z najważniejszych przyczyn, dla których warto nauczyć się nim władać.

Czego będziemy potrzebowali do nauki angielskiego z Tutlo?

Wystarczy urządzenie połączone z siecią, mikrofon i kamerka, oraz 20 minut wolnego czasu. Właśnie tyle trwa jedna lekcja. Przed przystąpieniem do kursu możemy wykonać darmowy test kompetencji językowych, który pomoże dokładnie określić, jak kształtuje się nasza wiedza.

Po zaznajomieniu się z wynikami można odebrać darmową lekcję próbną lub od razu wykupić kurs. Usługa zapewnia dostęp do ponad 40 scenariuszy, które pomogą nauczyć się języka angielskiego dokładnie w tym stopniu, jaki jest nam niezbędny.

Może to być typowy kurs dla osób, które chcą osiągnąć poziom wyższy niż B1, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać dla siebie zajęcia, które skupiają się na prezentacjach firmowych oraz wyjazdach zagranicznych. Bez względu na to, jakie zajęcia wybierzemy, narzędzie stworzone przez Polaków sprawia, że ich nauka staje się prosta jak nigdy wcześniej, co znacząco zwiększa szanse na sukces.

Za co internauci chwalą szkołę języka angielskiego Tutlo? - opinie

Każdy z nas wie, jak ciężko wygospodarować czas na zajęcia dodatkowe i jak wiele okoliczności składa się na jeden dzień, w którym to nie zawsze mamy sposobność, czy nawet chęć na naukę języka. Inaczej jest w szkole Tutlo - to uczeń wybiera sobie dogodny moment, w którym może i chce się uczyć. Elastyczne godziny zajęć to kluczowa kwestia, którą doceniają klienci Tutlo, ale na pozytywne opinie składa się też sama metoda nauczania i ogromna baza native speakerów z różnych zakątków świata, dzięki czemu naukę angielskiego można dostosować nie tylko do poziomu aktualnej wiedzy, ale i do potrzeb i preferencji.

Materiał Promocyjny 

REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA