fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nauczyciele

Nauczyciele chcą odstąpić od sprawdzania próbnych matur

AdobeStock
Rozszerza się oddolna inicjatywa nauczycieli, którzy walczą o wyższe wynagrodzenia. Pracownicy kolejnych szkół zapowiadają, że nie sprawdzą próbnych matur w domach. Zamiast tego chcą je omówić wspólnie z uczniami na lekcjach.

Takie deklaracje złożyli nauczyciele m.in. z kilku poznańskich szkół. - To pokazuje, jak są zdeterminowani i że mimo wszystko nadal chcą pracować - mówi dla Onetu Magdalena Kaszulanis, rzeczniczka Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Onet.pl podaje, że Kaszulanis podkreśla, iż odstąpienie od sprawdzania matur to kolejna oddolna akcja nauczycieli. Oprócz Poznania, podobne zapowiedzi pojawiły się w szkołach w Śremie i we Wrocławiu. Protestujący mają jednak omówić z uczniami próbne matury na lekcjach. "Tak, aby sens próbnych matur został zachowany" - piszą nauczyciele V LO w Poznaniu.

W Poznaniu zaczęło się od dwóch liceów: VIII i I, do których przyłączają się kolejne szkoły. Teraz oświadczenie wydali także nauczyciele z V LO im. Klaudyny Potockiej. "Popierając postulaty środowiska dotyczące polepszenia kondycji statusu zawodu nauczyciela oraz solidaryzując się z protestami koleżeństwa z innych szkół, postanawiamy odstąpić od sprawdzania próbnych matur w domach i umówić się z uczniami na lekcjach przedmiotowych tak, aby sens próbnych matur był zachowany" - piszą w oświadczeniu.

Czytaj więcej na onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA