fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Międzynarodowe wsparcie programu Mieszkanie+

Fundusz Marguerite II będzie mógł inwestować m.in. w mieszkania socjalne, w tym w budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie+.
shutterstock
Bank Gospodarstwa Krajowego wchodzi do funduszu Marguerite w miejsce PKO BP.

– To polityczna decyzja i de facto porażka tego drugiego banku. BGK zastępuje PKO BP na korzystniejszych warunkach – komentuje nasze źródło zbliżone do sprawy.

Szerszy wachlarz

BGK wnosi 100 mln euro do tworzonego funduszu Marguerite II – podobnie jak narodowe instytucje z Francji (Caisse des Dépots et Consignations), Włoch (Cassa Depositi e prestiti), Niemiec (Kreditanstalt für Wiederaufbau), Hiszpanii (Instituto de Credito Oficial). Wkład Europejskiego Banku Inwestycyjnego będzie zaś dwukrotnie wyższy, a pieniądze mają pochodzić z budżetu przeznaczonego na inwestycje strategiczne realizowane w ramach tzw. planu Junckera.

Co ciekawe, w tej konfiguracji nastąpiła tylko zmiana polskiego partnera. Wszyscy inni byli obecni już w powołanym w 2009 r. Marguerite I.

W odróżnieniu od niego powołany w środę fundusz ma mieć szersze możliwości inwestycyjne. Choć trudno doszukać się konkretów w oficjalnych komunikatach. – Udział BGK w Funduszu Marguerite II wspiera real...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA