fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Dania: Co piąty pracownik nie idzie do pracy z powodu stresu

stock.adobe.com
14 proc. z 5819 uczestników badania przeprowadzonego przez Epinion institute na zlecenie związku zawodowego LO przyznało, że co najmniej raz w tygodniu sięga po lekarstwa, które pomagają im radzić sobie ze stresem w pracy i w życiu codziennym.

O badaniu pisze duński "Politiken".

W ramach badania 3360 osób, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy brały urlop, przebywały na zwolnieniu lekarskim lub otrzymywały świadczenia dla bezrobotnych zapytano również, czy w ciągu mijającego roku korzystały ze zwolnienia lekarskiego w związku z objawami stresu lub wypalenia zawodowego. 18 proc. respondentów odpowiedziało na to pytanie twierdząco.

- To bardzo poważna sprawa, skoro tak wielu ludzi potrzebuje lekarstw by radzić sobie z psychicznym obciążeniem jakie wiąże się z ich pracą - powiedział przewodniczący związku LO Morten Skov Christiansen.

Christiansen dodał, że konieczne jest większe skupienie się na "psychologicznych aspektach środowiska pracy".

Z badania nie wynika jakie konkretnie leki biorą pracownicy nie radzący sobie ze stresem.

Wiceprezes Duńskiego Stowarzyszenia Medycznego Michael Dupont nie jest zdziwiony wynikami badania. - Problem dotyczy zwłaszcza rodziców małych dzieci, którzy są poddawani presji zarówno w pracy, jak i po pracy, kiedy muszą radzić sobie z wieloma obowiązkami - powiedział Dupont.

Źródło: thelocal.dk
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA