fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Wywiad z posłem PO w propagandowej tubie Kremla

Stefan Niesiołowski
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Stefan Niesiołowski krytykuje polityków PiS w rozmowie z korespondentem radia Sputnik. To medium wzbudzające kontrowersje na całym świecie

W ostatnim czasie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę w sprawie cofnięcia koncesji udzielonej  legionowskiemu Radio Hobby. Emitowało ono na swojej antenie programy Sputnika. To następcą agencji RIA Novosti i radia Głos Rosji, lansująca na całym świecie propagandę władz Rosji.

W Polsce prowadzi ona stronę internetową, na której ukazał się wywiad z Niesiołowskim. Rozmowa dotyczy katastrofy w Smoleńsku i wznowienia prac wojskowej komisji, która badała wypadek. - Sprawa katastrofy lotniczej została wyjaśniona przez polską Komisję Jerzego Millera. (...) Macierewicz chce ze swojej absurdalnej tezy o wybuchu wyciągnąć wniosek, że może za to odpowiada Tusk, Komorowski i nie wiadomo, kto jeszcze. To jest proces polityczny - uważa polityk PO.

Korespondent Sputnika odnosi się też do słów Jarosława Kaczyńskiego, według których szef Rady Europejskiej Donald Tusk, mógłby odpowiedzieć za zaniedbania po katastrofie przed prokuratorem. - Ten mały, zakompleksiony człowiek, Kaczyński, chce się jakoś zemścić. Może mu się udać, ale trudno znaleźć jakiegoś sędziego czy prokuratora, który Donaldowi Tuskowi postawiłby zarzut - ocenia Niesiołowski.

Zadzwoniliśmy do posła PO z pytaniem o ten wywiad. - A jak ktoś rozmawia z "Gazetą Polską" to też pan do niego dzwoni? To propagandowa tuba PiS, które szkodzi Polsce - odparł.

- Porównuje ją pan do Sputnika? - zapytaliśmy.

- Nie wiem, nie znam Sputnika. Ale na pewno mniej szkodzi Polsce niż te pisowskie tuby - uciął.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA