fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Jacek Kurski „oddał się do dyspozycji” prezydenta Dudy

Prezes TVP Jacek Kurski
Fotorzepa/ Piotr Guzik
Prezes TVP Jacek Kurski wysłał list do Andrzeja Dudy. Poinformował w nim, że oddaje się do dyspozycji prezydenta. "Chcę Pana zapewnić, że moja osoba nie jest i nie będzie przeszkodą w zapewnieniu TVP stabilnych podstaw finansowania uzależnionych od Pana decyzji" - napisał.

Andrzej Duda dziś koło godziny 22.30 ma ogłosić swoją decyzję w sprawie ustawy dotyczącej rekompensaty dla mediów publicznych.

"W związku z wątpliwościami Pana Prezydenta co do złożenia podpisu pod ustawą przyznającą mediom publicznym rekompensatę abonamentową, oraz w związku z pojawiającymi się w domenie publicznej odniesieniami do mnie jako Prezesa TVP, oświadczam, iż w imię dobra Telewizji Polskiej, interesu publicznego, a także w zgodzie z wartościami, którym służyłem przez całe swoje życie - oddaje się do dyspozycji Pana Prezydenta" - napisał Jacek Kurski.

"Telewizja Polska jest dziś silniejsza niż cztery lata temu. Jest nadawcą dynamicznym, nowoczesnym, coraz chętniej oglądanym. Skutecznie odbudowuj swój prestiż i pozycję rynkową, dbając jednocześnie o kulturę narodową. Telewizja Polska zdołała też odbudować pluralizm polskiej debaty publicznej, a tym samym zapewniła polskiej demokracji normalne warunki funkcjonowania" - czytamy w liście prezes TVP. 

Według nieoficjalnych informacji prezydent miał zażądać od przewodniczącego Krzysztofa Czabańskiego odwołania przed Radę Mediów Narodowych prezesa TVP. Miałoby to skłonić Andrzeja Dudę do złożenia podpisu pod ustawą o dotacji dla mediów publicznych. 

Czytaj także: Zybertowicz: Jest rozbieżność między Kaczyńskim a Dudą

We wtorek wieczorem w Pałacu Prezydenckim pojawił się prezes PiS Jarosław Kaczyński. Rozmowa miała dotyczyć postawionego przez prezydenta ultimatum. Kaczyński miał sprzeciwić się próbie odwołania Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA