fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Biali mężczyźni przestaną wyjaśniać świat na antenie BBC?

stock.adobe.com
Cassian Harrison, wydawca BBC Four, w czasie Festiwalu Telewizyjnego w Edynburgu oświadczył, że stacja chce skończyć z programami, w których "biały mężczyzna w średnim wieku stoi przed widzami i wyjaśnia różne rzeczy" - informuje "The Times".

Zdaniem Harrisona programy w starym stylu, w którym prezenter dzieli się swoją wiedzą na dany temat z widzami są "zbyt statyczne" i nie budzą już emocji u widzów.

Czytaj także: Starbucks walczy z rasizmem

Wydawca BBC Four dodał, że osoby odpowiedzialne za inne kanały BBC - w tym BBC Two - także podjęły kroki przeciwko "przestarzałemu formatowi" programów.

- Jest moda na tworzenie programów, w których prezenter - zazwyczaj biały mężczyzna w średnim wieku, stoi na wzgórzu i "mówi nam jak jest". Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że era (takich programów) minęła - stwierdził Harrison.

- To czego szukamy, to nowe sposoby na ukształtowanie tej formy (programów). Inne sposoby na przekazanie wiedzy specjalistycznej - dodał.

Kilka tygodni temu Shane Allen, odpowiedzialny za programy rozrywkowe w BBC wywołał oburzenie stwierdzeniem, że nadawca nie zamówiłby obecnie programów takich jak "Latający Cyrk Monty Pythona", w którym główne role odgrywali sami biali mężczyźni.

Źródło: The Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA