fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Opole: Ekipa TVP nie wpuszczona do amfiteatru

Wikimedia Commons/Dioblina
Ekipa Telewizji Polskiej przygotowuje się do festiwalu w Opolu. Prezydent miasta nie wpuścił do amfiteatry pracowników TVP, którzy budują scenografię.

Festiwal w Opolu ma rozpocząć się 9 czerwca. Zdaniem prezydenta miasta Arkadiusza Wiśniewskiego Telewizja Polska nie zapewni do tego czasu odpowiedniego poziomu imprezy. W związku z tym wydał polecenie nie wpuszczenia do amfiteatru ekipy TVP, która zajmuje się budową scenografii. Informację tę potwierdziła "Gazecie Wyborczej" Katarzyna Oborska-Marciniak, rzeczniczka prezydenta. 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w ratuszu coraz głośniej mówi się o możliwości wypowiedzenia umowy TVP. Podpisany kilka miesięcy temu kontrakt, zdaniem prezydenta Opola, nie będzie przez Telewizję Polską wypełniony. Powodem ma być rezygnacja artystów z udziału w festiwalu.

Arkadiusz Wiśniewski wydał wczoraj oświadczenie, w którym zaproponował, że to Opole będzie organizatorem festiwalu. Zasugerował również, że początek wydarzenia powinien zostać przesunięty. Czytaj więcej

Festiwal w Opolu ma odbyć się w dniach 9-11 czerwca. Udziału odmówili m.in.: Kayah, Katarzyna Nosowska, Audiofeels, Andrzej Piaseczny, Kasia Kowalska, Blue Cafe, Kombii, Grzegorz Hyży i Michał Szpak.

Więcej: "Gazeta Wyborcza"

Źródło: Gazeta Wyborcza
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA