fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Sondaż: Polacy nie ufają TVP. Wolą Polsat i TVN

Fotorzepa/ Piotr Guzik
Największym zaufaniem wśród mediów elektronicznych cieszą się telewizja Polsat i radio RMF FM - wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS.

Spośród telewizji najlepiej oceniany jest Polsat - informują wirtualnemedia.pl. Pozytywnie o działalności tej stacji wypowiada się 67 procent badanych. TVN cieszy się życzliwością 64 procent respondentów, a TVP - 55 procent. Dwie ostatnie z tych stacji zaliczyły równy spadek zaufania w stosunku do badania z września 2016 - o 8 punktów procentowych.

Wśród stacji radiowych prym wiedzie RMF z 58 procent pozytywnych opinii. 7 punktów proc. mniejszym zaufaniem cieszy się Radio Zet. Także w tym przypadku nienajlepiej wypada publiczny nadawca - Polskie Radio cieszy się zaufaniem 45 procent ankietowanych.

CBOS zauważa, że jeszcze 6 lat temu Polskie Radio cieszyło się poparciem 75 procent pozytywnych ocen. Przez te lata traciły również stacje komercyjne - ale nie tak mocno, jak PR.

Sondaż przeprowadzono w dniach 30 marca-6 kwietnia 2017 roku na liczącej 1075 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: Wirtualne Media
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA