fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Plus Minus nie zmienia linii - deklaruje Redaktor Naczelny Rzeczpospolitej

Fotorzepa/Maciej Zieniewicz
W związku z informacją o złożeniu przez redaktorów „Plusa Minusa”, weekendowego dodatku do dziennika „Rzeczpospolita”, wypowiedzeń obowiązujących umów, informuję zarówno Czytelników, jak i Autorów, że redakcja nie przewiduje w przyszłości ani zmiany formatu, ani jego linii ideowej. „Plus Minus” jest i pozostanie magazynem prezentującym zdroworozsądkowy konserwatyzm światopoglądowy. Otwartym na szeroką debatę publiczną i wiernym idei państwa.

Redakcja nie przewiduje również zmiany formatu dziennika „Rzeczpospolita”, który ma kontynuować rozwój w kierunku pisma o charakterze gospodarczo-politycznym, uczestniczącym w najważniejszych debatach dotyczących naszego państwa.

Kierowany przeze mnie dziennik będzie dalej cechował się umiarkowaniem i zdrowym rozsądkiem w podejściu do bieżących wydarzeń życia publicznego. Jako forum debaty publicznej będzie próbował wyjaśniać i analizować rzeczywistość, a nie opowiadać się po którejś ze stron polskiego sporu politycznego.

Dlatego podtrzymuje chęć kontynowania współpracy z wszystkimi dotychczasowymi Autorami „Plusa Minusa” oraz zobowiązania podjęte wobec współdziałających z nią instytucji.

Informuję również, że decyzja zespołu nie oznacza natychmiastowej wymiany ekipy redagującej magazyn. Dotychczasowi redaktorzy złożyli zapewnienie, że będą wykonywali swoją pracę w trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia.

 

                                                     Bogusław Chrabota

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA