fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

PiS o krytyce w mediach. "To niedopuszczalne"

Izabela Kloc
Fotorzepa/Jerzy Dudek
Posłanka PiS Izabela Kloc powiedziała, że w demokracji parlamentarnej niedopuszczalne jest, by w mediach tylko i wyłącznie krytykowane pracę rządu.

- Dzisiaj media zajmują się tylko i wyłącznie krytyką rządu. Myślę, że to jest w demokracji parlamentarnej niedopuszczalne - powiedział w Polsat News Izabela Kloc.

W programie omawiany był projekt ustawy o mediach publicznych. - To, co usłyszeliśmy, to jest zdumiewające. PiS chce wziąć na pasek, żeby nie powiedzieć na łańcuch, media publiczne i tak naprawdę mają to nie być już media publiczne tylko pisowskie - odpowiedziała posłanka PO Elżbieta Gapińska.

Zdaniem Gapińskiej, rząd chce sterowować pracą nie tylko mediów, ale także samych dziennikarzy. Dodatkowo przypomniała słowa wicemarszałka Sejmu. - Jeżeli media wyobrażają sobie, że będą zajmować Polaków krytykowaniem naszych zmian czy naszych projektów zmian, to trzeba to przerwać - mówił Ryszard Terlecki. 

Obecny w studiu Piotr Apel powiedział, że Pis proponując ustawę o mediach narodowych, nie robi nic innego jak zmianie kierownictwo. - Czuję się trochę zawiedziony, bo mówiło się, że ta ustawa jest już gotowa - mówił Apel.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA