fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Kino Polska TV będzie jedynym właściciel Zoom TV

Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Grupa skupi brakujące udziały w naziemnym kanale od jego drugiego udziałowca - Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Zapłaci za to 10 mln zł.

Do transakcji dojdzie 23 stycznia. – Kino Polska TV kupi od za 10 mln zł 236 udziałów spółki Cable Television Networks & Partners – nadawcy naziemnego kanału telewizyjnego Zoom TV – stanowiących 30 proc. w kapitale zakładowym. Dzięki temu Kino Polska TV SA będzie właścicielem 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Cable Television Networks & Partners i stanie się jedynym właścicielem Zoom TV – podaje spółka.

„Odczuwamy żal z powodu rozstania z PIKE, naszym wieloletnim partnerem, z którym w stosunkowo krótkim czasie udało nam się wypracować tak wiele wartościowych synergii, zwłaszcza na obszarze dystrybucji i produkcji unikalnych treści” – zaznacza w komunikacie Bogusław Kisielewski, prezes Kina Polska TV.
 Jak jednak dodaje, mając na uwadze plany rozwoju międzynarodowego grupy w ciągu następnych trzech–pięciu lat, jest to najlepszy moment na nabycie pozostałych udziałów w CNT&P.
 – Pełna kontrola nad Zoom TV da nam elastyczność w budowaniu synergii z pozostałymi produktami międzynarodowymi grupy, przede wszystkim paczką „Polish Pack” dystrybuowaną już obecnie na terenie Unii Europejskiej i w Stanach Zjednoczonych – komentuje. Nadawca podaje, że chce, by Zoom TV stała się marką międzynarodową, kierowaną poza granicami Polski do Polonii.

Kanał Zoom TV nadaje od jesieni 2016 roku, jest jedną ze stacji nadawanych w ramach tzw. ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Jest też w ofercie operatorów płatnej telewizji.


To kolejne zmiany wśród udziałowców naziemnych stacji. Wcześniej kanał Metro przejęło Discovery, a w grudniu plany przejęcia m.in. naziemnych kanałów Grupy ZPR Media ogłosiła Grupa Polsat.

Nadawca podaje, że chce, żeby Zoom TV stała się marką międzynarodową międzynarodową, kierowaną do Polonii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA