fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Alert bombowy: Biura CNN w Nowym Jorku ewakuowane

Bloomberg
Biura telewizji CNN w Nowym Jorku zostały ewakuowane w czwartek w nocy. Nowojorska policja poinformowała, że otrzymała anonimowy telefon o podłożeniu w budynku Time Warner Center pięciu bomb.

Zgłoszenie dotarło do policji o godz. 22.00 czasu lokalnego (4 rano w Polsce) - informuje agencja Reutera. Ewakuacja biur zakłóciła emisję programu. Kilkudziesięciu policjantów przeszukało wszystkie piętra budynku. Tuż przed północą lokalnego czasu policja poinformowała, że nie znaleziono niczego podejrzanego.

- Na czas przeszukania policja zablokowała cały ruch samochodowy i pieszy w okolicy budynku - powiedział detektyw Hubert Reyes z nowojorskiej policji.

Po kilku godzinach prezes CNN Worldwide Jeff Zucker poinformował, ze policja uznała, iż w budynku nie ma bomb i pozwoliła pracownikom CNN wrócić do pracy, jednak większość z nich do biurowca wróci dopiero rano.

To kolejny alarm bombowy w nowojorskiej siedzibie CNN. W październiku biura w Time Warner Center zostały ewakuowane po znalezieniu paczki zawierającej urządzenie wybuchowe, adresowanej do byłego dyrektora CIA Johna Brennana, który jest częstym gościem i komentatorem CNN.

Paczkę wysłał 56-letni Cesar Altieri Sayoc - dostawca pizzy na pół etatu, pracownik sklepu spożywczego i były striptizer oraz zwolennik Donalda Trumpa.

Sayoc wysłał też paczki zawierające ładunki wybuchowe do Baracka Obamy, Billa Clintona oraz byłego prokuratora generalnego Erica Holdera, byłej przewodniczącej Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej, kongresmenki Debbie Wasserman Schultz,demokratycznej kongresmenki Maxine Waters, gubernatora stanu Nowy Jork Andrew Cuomo oraz miliardera George'a Sorosa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA