fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kogo skusi trzeci konkurs internetowy

123RF
W piątek rząd ogłosi kolejny konkurs na dotacje do inwestycji w sieci szerokopasmowe. Wsparcie może sięgnąć 1,9 mld zł. Pytanie, czy będą chętni.

Ponad 1,9 mld zł środków unijnych jest do wzięcia w ogłoszonym w miniony piątek po południu przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) trzecim już konkursie na dotacje do budowy sieci szybkiego internetu w Polsce.

Suma jest znowu spora, ponieważ, jak tłumaczy Wanda Buk, dyrektor CPPC, ministerstwa Rozwoju i Finansów pozytywnie rozpatrzyły wniosek Centrum, aby przyznać na szybki internet więcej pieniędzy z innych programów. Z których konkretnie – decyzje zapadną dopiero, kiedy CPPC przyzna środki operatorom. Dodatkowa suma, którą w związku z tym mają teraz do dyspozycji operatorzy, wynosi 853 mln zł.

Zgodnie z warunkami ogłoszonego konkursu dotacje do internetowych projektów na obszarach pozbawionych sieci szybkiego dostępu (NGA: przy ściąganiu danych transfer musi mieć prędkość minimum 30 Mb/s) i nieobjętych planami komercyjnymi operatorów mogą stanowić aż 85 proc. wartości projektów. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ chodzi o projekty trudne, a na z...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA