fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Apple i Visa pozwani

Bloomberg
Nieduża spółka z Bostonu pozwała koncerny Apple i Visa o kradzież technologii szyfrowania umożliwiającej bezpieczne, bezprzewodowe transakcje płatnicze, zwanej RSA SecurID.

Spółka Universal Secure Registry stwierdziła w pozwie, że jej prezes Kenneth P. Weiss w 2010 r. otrzymał prawa patentowe do technologii szyfrowania połączeń używających smartfonów i identyfikacji biometrycznej. Weiss miał spotykać się później przedstawicielami Visa w celu dyskusji nad implementacją nowych technologii zabezpieczających. Według niego Visa podpisała 10-letnią umowę na udostępnienie odpowiednich technologii. Z czasem Visa jednak zaprzestała wykonywania obowiązków wynikających z umowy.

Weiss twierdzi też, że proponował udostępnienie licencji koncernowi Apple, ale nie spotkał się z żadną odpowiedzią kalifornijskiej firmy.

Trzy lata później producent iPhone'ów oraz Visa zaczęli współpracować nad technologią płatniczą, która miała bezprawnie wykorzystywać patenty Weissa, a która została wdrożona w 2014 r. pod nazwą Apple Pay. System ten miał stanowić alternatywę wobec płatności kartami kredytowymi, jednak mimo silnego promowania, nie uzyskał dużej uwagi konsumentów i sprzedawców.

Apple i Visa pozostawiają sprawę bez komentarza.

Prezes Universal Secure Registry próbował sprzedać licencję na swój patent innym dużym korporacjom, jednak bez powodzenia. W związku z tym jego firma sama stara się teraz zbudować urządzenie do bezpiecznych, bezprzewodowych transakcji płatniczych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA