fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Facebook ofiarą własnego sukcesu. Klienci masowo usuwają konta

Bloomberg
Kurs akcji amerykańskiej spółki spadł od wybuchu afery wokół spółki Cambridge Analytica o 16 proc. Najpopularniejszy portal społecznościowy krytykują politycy, regulatorzy, a nawet inni giganci sektora technologicznego.

Mark Zuckerberg, prezes Facebooka, ma coraz mniej przyjaciół w Dolinie Krzemowej. Odkąd wyszły na jaw praktyki spółki Cambridge Analytica (która zebrała dane z profili około 50 mln użytkowników Facebooka i przeanalizowała je na potrzeby kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa), cyfrowi potentaci krytycznie wypowiadają się na temat tego, jak Facebook traktuje dane osobowe swoich użytkowników. Ostatnio do krytyków Facebooka dołączył Tim Cook, prezes koncernu Apple. Stwierdził, że na miejscu Zuckerberga nie wpakowałby się w podobny skandal, a jego spółka uznała, że nie będzie zarabiała „ton pieniędzy", traktując dane klientów jako część swojego produktu.

Gigant pod presją

To sprowokowało Zuckerberga do ostrej odpowiedzi. – Ważne jest, by nie dotknął nas syndrom sztokholmski, żebyśmy nie pozwolili na to, by spółki, które pracują nad tym, by wyciągnąć od nas jak najwięcej pieniędzy, przekonały nas, że się o nas troszczą – stwierdził Zuckerberg. Wyraźn...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA