Wielkie fuzje w mediach budzą kolejne emocje

Adobe Stock
W USA nie milkną pogłoski o tym, że Comcast może wrócić do gry o 21st Century Fox. W Polsce części ekspertów nie podoba się pośrednie przejęcie TVN przez Discovery.

Choć oficjalnie Disney jest już w trakcie przejmowania 21st Century Fox, to „The Wall Street Journal" twierdzi, że do gry o wycenioną w trakcie transakcji na 52,4 mld dol. wytwórnię może wrócić Comcast – gdy tylko okaże się, jak zakończy się sprawa przejęcia Time Warnera przez AT&T.

W listopadzie ubiegłego roku amerykański Departament Sprawiedliwości uniemożliwił to przejęcie, wytaczając firmom proces sądowy. Koncerny uważają to za posunięcie polityczne, wymierzone w należącą do Time Warner, a krytykowaną przez prezydenta Donalda Trumpa, stację CNN.

W Polsce na konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich (SDP) kontrowersje wśród części ekspertów kojarzonych z prawą stroną sceny politycznej wzbudziło przejęcie Scripps Networks Interactive (SNI, amerykański właściciel Grupy TVN) – w tym fakt, że decyzją Komisji Europejskiej nie będzie go oceniał rodzimy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

SDP zam...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL