Media i internet

Czarna kropka może też zawiesić iPhone'a. Mechanizm ten sam, co na Androidzie

Bloomberg
Kilkanaście dni temu użytkowników smartfonów z Androidem ostrzegano przed wiadomościami zawierającymi czarną kropkę, które mogły zawiesić telefon. Okazuje się, że na podobne konsekwencje narażeni są też użytkownicy iPhone'ów.

Efekt działania czarnej kropki przesłanej w wiadomości na telefon z iOS zademonstrował YouTuber prowadzący kanał EverythingApplePro. W przypadku telefonów Apple wystarczy samo wyświetlenie wiadomości zawierającej czarną kropkę, nie trzeba w nią klikać. YouTuber przetestował to na iPhone 7, 8 oraz X z iOS 11.

Mechanizm wywoływania awarii jest ten sam, co w przypadku Androida - ciąg ukrytych znaków powoduje przeciążenie aplikacji i jej zawieszenie. W przypadku iPhone nie pomaga jednak jej ponowne uruchomienie ani reset telefonu.

Ratunkiem podpowiadanym przez YouTubera jest wyłączenie aplikacji, potem wywołanie opcji pisania nowej wiadomości przez "3D Touch" na ekranie startowym telefonu, następnie rezygnacja z jej pisania, przejście do listy wiadomości i wykasowanie wiadomości z czarną kropką na liście wiadomości.

Na szczęście i w tym wypadku (podobnie, jak w przypadku smartfonów z Androidem) ani oprogramowanie, ani telefon nie ulegają trwałemu uszkodzeniu.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL