fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Magistrowie/studenci

Turniej Konstytucyjny 2016 - startują zapisy

Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Studenci prawa oraz aplikanci adwokaccy i radcowscy mogą sprawdzić swoją znajomość prawa konstytucyjnego.

Do końca lutego mogą zgłaszać się drużyny chętne do udziału w Konstytucyjnym Turnieju Sądowym. To już trzecia edycja. O rejestracji decyduje kolejność zgłoszeń.

Konkurs organizuje Stowarzyszenie im. Profesora Zbigniewa Hołdy. Polega on na symulacji postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym w sprawie fikcyjnej ustawy. W tym roku to ustawa o szczególnych środkach ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego lub interesu obywateli Rzeczypospolitej Polskiej przed terroryzmem. Zawodnicy będą bronić jej lub wystąpią przeciwko niej w pismach procesowych i na rozprawach.

Rozgrywki odbędą się w dwóch ligach – studenckiej i aplikanckiej. W obu obowiązuje ten sam kazus. W każdej z lig przewidziany jest udział 32 drużyn od dwu- do czteroosobowych, które w ciągu kilku miesięcy będą w kolejnych etapach walczyć o listopadowy finał w Trybunale Konstytucyjnym.

Kazus, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.stowarzyszenieholda.pl.

W poprzednim finale swoje stanowiska zaprezentowały reprezentacje Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Warszawskiego oraz warszawskiej i krakowskiej Okręgowej Rady Adwokackiej. Wygrali studenci z Poznania i aplikanci z Warszawy.

W skład jury weszli m.in. sędziowie TK w stanie spoczynku, sędziowie Sądu Najwyższego, naukowcy i praktycy.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA