Jury konkursu odbywającego się już po raz 12. tym razem postanowiło nie przyznać pierwszej nagrody. Dwa równorzędne drugie miejsca przyznano drużynom „Anonimowi Podatnicy" z Uniwersytetu Warszawskiego (w składzie: Aleksandra Bojarska, Paulina Buczyńska, Piotr Zaremba) oraz „KKBB" z UW oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego (w składzie: Roksana Kałużna, Paweł Kołek, Lucyna Bujok, Artur Bałazy).

Zorganizowany już po raz 12. konkurs dla studentów z kierunków biznesowych, prawniczych oraz ekonomicznych ma na celu promocję wiedzy o podatkach i docenienie młodych talentów (nazwę można przetłumaczyć jako „oko na podatki"). Turniej składa się z trzech etapów, z których dwa pierwsze odbywają się w sieci. Uczestnicy rozwiązują kazusy podatkowe, a w finale następuje symulacja rozprawy przed sądem administracyjnym. Autentyczności dodaje fakt, że w jury konkursu zasiadają prawdziwi sędziowie NSA: Grzegorz Borkowski, Tomasz Kolanowski i Danuta Oleś.

Zaimprowizowana rozprawa dotyczyła przypadku szewca, który z pomocą luksemburskiego funduszu zainwestował w rozwój swojej firmy, ale kontrola skarbowa zakwestionowała jego rozliczenie podatku dochodowego.

– To oczywiście fikcyjna sytuacja, ale umieściliśmy w niej wiele elementów zdarzających się w praktyce – powiedziała Agnieszka Tałasiewicz, przewodnicząca jury, a na co dzień doradca podatkowy i partner w EY.

Zwycięzcy odebrali nagrody w postaci m.in. płatnych praktyk w firmie EY, po 12 tys. zł na każdy wygrany zespół, iPady oraz kwartalne prenumeraty „Rzeczpospolitej". Nasz dziennik był bowiem patronem medialnym konkursu.