fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MŚ w Rosji

Rosja: Posiadacze Fan-ID z mundialu mogą dalej wjeżdżać bez wizy

AFP
Duma państwowa, izba niższa rosyjskiego parlamentu, przyjęła projekt ustawy o bezwizowym wjeździe dla zagranicznych turystów, posiadających tzw. Fan-ID z mistrzostw świata w piłce nożnej. Przepisy będą obowiązywały do końca 2018 roku.

Po finałowym meczu mundialu w Moskwie, 15 lipca rosyjski prezydent Władimir Putin ocenił, że obcokrajowcy posiadający identyfikator z mistrzostw powinni otrzymać prawo do wielokrotnego wjazdu do Rosji przez cały rok, bez konieczności ubiegania się o wizę. Odpowiednią ustawę złożyli później przywódcy wszystkich czterech frakcji Dumy i jej przewodniczący Wiaczesław Wołodin.

Michaił Degtjarew, przewodniczący parlamentarnej komisji ds. kultury fizycznej, sportu, turystyki i młodzieży, ocenił, że "około 80 procent kibiców chciałoby wrócić do Rosji, poznać rosyjską kulturę, zobaczyć rosyjskie krajobrazy, przyrodę i mniejsze miasta".

- Mówimy o milionie obcokrajowców, bo jest znacznym wzrostem ruchu turystycznego. Wszyscy będą inwestować w ten sposób w nasz sektor hotelarski, co będzie korzystne dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw oraz całej gospodarki - powiedział Degtjarew, cytowany przez agencję TASS.

Fan-ID zostały po raz pierwszy przetestowane w zeszłym roku, w czasie Pucharu Konfederacji FIFA. Światowa Federacja Piłkarska FIFA bardzo wysoko oceniła pomysł i jego wdrożenie.

Posiadacz Fan-ID mógł wjechać do Rosji bez wymaganej zwykle wizy i przebywać w tym kraju przez cały okres rozgrywania mistrzostw świata. Identyfikatory były obowiązkowe dla kibiców, by wejść na stadion potrzebny był zarówno Fan-ID, jak i naturalnie bilet na mecz.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA