fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MŚ w Rosji

W Szwecji zabrakło koszulek reprezentacji

AFP
W szwedzkich sklepach - zarówno stacjonarnych, jaki i internetowych - zabrakło replik koszulek piłkarskiej reprezentacji Szwecji - informuje thelocal.se. To pokłosie rewelacyjnej postawy Szwedów na tegorocznym mundialu w Rosji.

Szwecja, nie zaliczana do grona najsilniejszych reprezentacji w Europie, najpierw w barażu decydującym o awansie na mundial wyeliminowała Włochy, a potem - już w Rosji - wygrała swoją grupę z Meksykiem, Niemcami i Koreą Południową, a w 1/8 finału mundialu wyeliminowała Szwajcarię. W walce o półfinał Szwedzi zmierzą się z Anglikami.

W efekcie fani rzucili się do sklepów, by zaopatrzyć się w repliki koszulek reprezentacji Szwecji. Adidas, w strojach którego grają Szwedzi, przyznaje, iż popyt był tak duży, że wykupiono wszelkie dostępne na rynku repliki oryginalnych koszulek reprezentacji.

"Koszulki się skończyły, ponieważ Szwecji idzie tak dobrze - nieomal za dobrze " - wyjaśnia szwedzka filia Adidasa.

Thelocal.se pisze, że w Szwecji można obecnie kupić już tylko pojedyncze egzemplarze koszulek w najmniejszych rozmiarach.

Największym sukcesem Szwecji na mundialu było jak dotąd wicemistrzostwo świata zdobyte w 1958 roku - Szwecja była wówczas gospodarzem mistrzostw, a w finale uległa Brazylii, którą wówczas po raz pierwszy do złota doprowadził Pele. W 1994 roku, na mundialu w USA, Szwecja została trzecią drużyną świata.

Źródło: thelocal.se
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA