fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MŚ w Rosji

"Messi byłby mistrzem świata, gdyby był Brazylijczykiem"

AFP
Roberto Carlos, mistrz świata z 2002 roku, były znakomity lewy obrońca reprezentacji Brazylii i Realu Madryt, w rozmowie ze stacją telewizyjną TyC Sports stwierdził, że "gdyby Lionel Messi był Brazylijczykiem, zostałby mistrzem świata". Tytuł zdobyty przez Brazylię w 2002 roku był piątym i ostatnim mistrzostwem świata zdobytym przez "Canarinhos".

Brazylia wygrała w znakomitym stylu eliminacje do mundialu w Rosji, podczas gdy Argentyna zawodziła w kwalifikacjach zapewniając sobie awans dopiero w samej końcówce zmagań o bilety do Rosji. Obie drużyny wymieniane są w gronie faworytów turnieju w Rosji, ale to Brazylia postrzegana jest jako zdecydowany faworyt.

Lionel Messi, pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki dla najlepszego piłkarza świata, największy sukces na mundialu odniósł w 2014 roku, kiedy to z Argentyną dotarł do finału, w którym jednak "Albicelestes" ulegli Niemcom po dogrywce 0:1.

W czasie mundiali, w trakcie których Messi grał dla Argentyny Brazylia dwa razy odpadła w ćwierćfinale, a w 2014 zajęła czwarte miejsce.

Roberto Carlos stwierdził jednocześnie, że według niego najlepszym piłkarzem świata jest obecnie Cristiano Ronaldo.

Źródło: goal.com, rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA