MŚ w Rosji

Ceremonia otwarcia mistrzostw świata w Rosji. Miesiąc piłkarskich emocji

AFP
Na Łużnikach w Moskwie odbyła się ceremonia otwarcia piłkarskich mistrzostw świata. O godzinie 17 rozpocznie się spotkanie Rosja - Arabia Saudyjska.

Ceremonii rozpoczęcia mundialu towarzyszy koncert brytyjskiego piosenkarza Robbiego Williamsa. Muzyk wystąpił w towarzystwie rosyjskiej śpiewaczki operowej Aidy Garifulliny.

Do Moskwy nie pojechała większość zachodnich polityków. Oficjalnie bojkot turnieju ogłosiła Wielka Brytania. To reakcja na zamach zorganizowany w Salisbury. 

Na stadionie nie będzie także przedstawicieli Polski. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko, premier Armenii Nikoła Paszynian i prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew.

O godzinie 17 na murawie pojawią się gospodarze turnieju. Rosjanie zagrają z Arabią Saudyjską. Gospodarze nie mają złudzeń: drużyna Stanisława Czerczesowa jest słaba.

Czytaj więcej: Rosja – Arabia Saudyjska: Więcej strachu niż nadziei

64 spotkania, 11 miast-gospodarzy

Nowych mistrzów świata poznamy 15 lipca. Łącznie w Rosji zostaną rozegrane 64 spotkania. Mecze odbędą się w 11 miastach: Moskwie, Kaliningradzie, Petersburgu, Jekaterynburgu, Niżnym Nowogrodzie, Kazaniu, Sarańsku, Samarze, Wołgogradzie, Rostowie nad Donem i Soczi. 

Tytułu bronią Niemcy, którzy cztery lata temu w finale pokonali reprezentację Argentyny.

Polacy zagrają w grupie H. 19 czerwca zmierzymy się z Senegalem, 24 czerwca z Kolumbią, a 28 czerwca z Japonią.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL