Rosja - Arabia Saudyjska 5:0. Pewny początek gospodarzy mundialu

Pięć bramek oglądali kibice zgromadzeni na Łużnikach w Moskwie. Gospodarze - Rosjanie pokonali Arabię Saudyjską 5:0 w pierwszym meczu mistrzostw świata.

Aktualizacja: 15.06.2018 06:28 Publikacja: 14.06.2018 16:46

Przed meczem w Rosji głośno mówiło się o formie reprezentacji. Na choćby przyzwoity występ reprezentacji mało kto liczył. Większość kibiców pogodziła się z tym, że awans z tej słabiutkiej grupy byłby wynikiem ponad stan.

Reprezentację gospodarzy prowadzi Stanisław Czerczesow, doskonale znany polskim kibicom, gdyż zanim objął kadrę, zdobył mistrzostwo Polski z Legią Warszawa.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 13. minucie. Po dośrodkowaniu Gołowina do piłki doszedł Gazinski. Strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

Tuż przed przerwą na 2:0 wynik podwyższył Denis Czeryszew. Zawodnik gospodarzy pojawił się na boisku w 24. minucie. Zastąpił kontuzjowanego Dzagojewa.

W 71' minucie gospodarze strzelili kolejną bramkę. Kolejnego gola zdobył rezerwowy. Dziuba otrzymał dokładne dośrodkowanie od Gołowina i pokonał Al-Muaioufa.

W doliczonym czasie gry Rosjanie podwyższyli wynik na 4:0. Swoją drugą bramkę strzelił Czeryszew. Gdy wszyscy myśleli, że wynik nie ulegnie już zmianie, gospodarze dołożyli kolejne trafienie. Rzut wolny na gola zamienił Gołowin.

W drugim meczu pierwszej kolejki grupy A Egipt zmierzy się z Urugwajem. Początek meczu jutro o godzinie 14.

Rosja - Arabia Saudyjska 5:0

Bramki: Gazinski (13'), Czeryszew (44', 90'), Dziuba (71'), Gołowin (90')

Rosja: 1-Igor Akinfiejew - 2-Mario Fernandes, 3-Ilja Kutiepow, 4-Siergiej Ignaszewicz, 18-Jurij Żyrkow - 8. Jurij Gazinski, 11. Roman Zobnin, 19. Aleksandr Samiedow, 17. Aleksandr Gołowin, 9. Alan Dzagojew - 10. Fiodor Smołow.

Arabia Saudyjska: 1-Abdullah Al-Muaiouf - 3-Osama Hawsawi, 5-Omar Othamn Hasawi, 6. Muhammed Al-Burayk, 13-Yasir Al-Shahrani - 7-Salman Al-Faraj, 8-Yahia Al-Shehri, 14. Abdullah Otayf, 17. Taisser Al-Jassim, 18-Salem Al-Dawsari - 10-Mohammed Al-Sahlawi.

Sędzia: Nestor Pitana (Argentyna)