Rosja - Arabia Saudyjska 5:0. Pewny początek gospodarzy mundialu

Pięć bramek oglądali kibice zgromadzeni na Łużnikach w Moskwie. Gospodarze - Rosjanie pokonali Arabię Saudyjską 5:0 w pierwszym meczu mistrzostw świata.

Aktualizacja: 15.06.2018 06:28 Publikacja: 14.06.2018 16:46

Przed meczem w Rosji głośno mówiło się o formie reprezentacji. Na choćby przyzwoity występ reprezentacji mało kto liczył. Większość kibiców pogodziła się z tym, że awans z tej słabiutkiej grupy byłby wynikiem ponad stan.

Reprezentację gospodarzy prowadzi Stanisław Czerczesow, doskonale znany polskim kibicom, gdyż zanim objął kadrę, zdobył mistrzostwo Polski z Legią Warszawa.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 13. minucie. Po dośrodkowaniu Gołowina do piłki doszedł Gazinski. Strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

Tuż przed przerwą na 2:0 wynik podwyższył Denis Czeryszew. Zawodnik gospodarzy pojawił się na boisku w 24. minucie. Zastąpił kontuzjowanego Dzagojewa.

W 71' minucie gospodarze strzelili kolejną bramkę. Kolejnego gola zdobył rezerwowy. Dziuba otrzymał dokładne dośrodkowanie od Gołowina i pokonał Al-Muaioufa.

W doliczonym czasie gry Rosjanie podwyższyli wynik na 4:0. Swoją drugą bramkę strzelił Czeryszew. Gdy wszyscy myśleli, że wynik nie ulegnie już zmianie, gospodarze dołożyli kolejne trafienie. Rzut wolny na gola zamienił Gołowin.

W drugim meczu pierwszej kolejki grupy A Egipt zmierzy się z Urugwajem. Początek meczu jutro o godzinie 14.

Rosja - Arabia Saudyjska 5:0

Bramki: Gazinski (13'), Czeryszew (44', 90'), Dziuba (71'), Gołowin (90')

Rosja: 1-Igor Akinfiejew - 2-Mario Fernandes, 3-Ilja Kutiepow, 4-Siergiej Ignaszewicz, 18-Jurij Żyrkow - 8. Jurij Gazinski, 11. Roman Zobnin, 19. Aleksandr Samiedow, 17. Aleksandr Gołowin, 9. Alan Dzagojew - 10. Fiodor Smołow.

Arabia Saudyjska: 1-Abdullah Al-Muaiouf - 3-Osama Hawsawi, 5-Omar Othamn Hasawi, 6. Muhammed Al-Burayk, 13-Yasir Al-Shahrani - 7-Salman Al-Faraj, 8-Yahia Al-Shehri, 14. Abdullah Otayf, 17. Taisser Al-Jassim, 18-Salem Al-Dawsari - 10-Mohammed Al-Sahlawi.

Sędzia: Nestor Pitana (Argentyna)

2 / 3
Paryż 2024. Dlaczego Adidas i BIZUU ubiorą polskich olimpijczyków
sport i polityka
Wybory samorządowe. Jak kibice piłkarscy wybierają prezydentów miast
Paryż 2024. Agenci czy bezdomni? Rosjanie toczą olimpijską wojnę domową
Paryż 2024. Kim jest Katarzyna Niewiadoma, polska nadzieja na medal igrzysk olimpijskich