Chorwaci wyszli na prowadzenie w 32. minucie po samobójczym golu Oghenekaro Etebo. W 72. minucie rzut karny wykorzystał Luka Modrić i ustalił wynik spotkania.

We wcześniejszym sobotnim meczu grupy D Argentyna zremisowała z Islandią 1:1 (1:1). W tabeli prowadzi Chorwacja (3 pkt), przed Islandią i Argentyną (po 1 pkt) oraz Nigerią (0 pkt).

Grupa D: Chorwacja - Nigeria 2:0

Bramki: 1:0 Oghenekaro Etebo (32-samobójcza), 2:0 Luka Modric (71-karny).

Sędzia: Sandro Ricci (Brazylia)

Chorwacja: Danijel Subasic - Sime Vrsaljko, Domagoj Vida, Dejan Lovren, Ivan Strinic - Ante Rebic (78. Mateo Kovacic), Ivan Rakitic, Andrej Kramaric (60. Marcelo Brozovic), Luka Modric, Ivan Perisic - Mario Mandzukic (86. Marko Pjaca).

Nigeria: Francis Uzoho - Abdullahi Shehu, Leon Balogun, William Troost-Ekong, Brian Idowu - Oghenekaro Etebo, Wilfred Ndidi, Victor Moses, John Obi Mikel (88. Simoen Nwankwo), Alex Iwobi (62. Ahmed Musa) - Odion Ighalo (73. Kelechi Iheanacho).