fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MŚ w Rosji

Czy polscy piłkarze pojadą do Rosji na mundial

Fotorzepa, Piotr Nowak
Reprezentacja Polski awansuje na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2018 roku? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

 

Ponad 60 proc. badanych uważa, że reprezentacja Polski awansuje na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Jedynie 12 proc. uważa, że do tego nie dojdzie. Zdania w tej sprawie nie ma co czwarty ankietowany.

- Większą wiarę w sukces polskiej reprezentacji mają mężczyźni (77 proc. vs 52 proc. kobiet). W awans Polski na Mistrzostwa Świata wierzą częściej osoby w wieku 35-49 lat (69 proc.), osoby o wykształceniu wyższym (66 proc.), o dochodzie powyżej 5000 zł (81 proc.) oraz ankietowani z miast od 20 do 99 tysięcy mieszkańców (69 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Według prof. Michała Lenartowicza z warszawskiej AWF wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie serwisu rp.pl pokazują jednoznacznie, że oczekiwania wobec reprezentacji są bardzo duże.

- Polacy zaczęli się przyzwyczajać do tego, że mają dobrą męską drużynę piłkarską, bardzo dobrych zawodników w ligach zagranicznych i lidze polskiej, oraz pozbywają się związanych z drużyną kompleksów. Ustały tradycyjne żarty z PZPN i jakości gry drużyny – komentuje prof. Lenartowicz.

I dodaje, że bardzo duże zainteresowanie młodzieży (męskiej i żeńskiej) piłką nożną i wysoki poziom szkolenia także na tym poziomie pozwala mieć nadzieję na dalsze równanie w górę do najlepszych w tej dyscyplinie krajów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA