fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MP Ubezpieczenia

Ubezpieczenie szkolne od koronawirusa. Sprawdzamy oferty

Jeżeli przyczyną nagłego zachorowania będzie Covid-19, to ubezpieczony otrzyma wypłatę świadczenia za pobyt w szpitalu
Shutterstock
W ramach grupowego ubezpieczenia szkolnego dzieci i młodzież mogą mieć ochronę przed zakażeniem Covid-19. Sprawdzamy oferty towarzystw.

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Do klas wróciło niemal 5 milionów uczniów. W tym roku nauka odbywa się w cieniu pandemii koronawirusa, nic więc dziwnego, że rodzice i same szkoły chcą zrobić wszystko, by chronić przed zakażeniem uczniów i pracowników szkół.

Elastyczny wybór zakresu ubezpieczenia

Jedną z form takiej ochrony jest ubezpieczenie. PZU oferuje ubezpieczenie NNW dla dzieci i młodzieży zarówno w formie grupowej – gdzie ubezpieczającym może być szkoła lub inny przedstawiciel grupy – jak i w formie indywidualnej.

– Oferowany jest bardzo szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz możliwość wyboru sum ubezpieczenia. Polisa zapewniająca realną ochronę w zakresie najczęściej występujących zdarzeń to koszt 50 zł rocznie – wylicza biuro prasowe ubezpieczyciela.

W ramach tej polisy uczniowie mogą liczyć m.in. na organizację i pokrycie kosztów pomocy medycznej (wizyty lekarza i pielęgniarki w placówce lub u ubezpieczonego, organizacja i pokrycie kosztów transportu do placówki medycznej, możliwość skorzystania z pomocy psychologa, ale też organizacja lekcji prywatnych dla uczniów szkół podstawowych czy ponadgimnazjalnych, jeśli uczeń nie może uczęszczać na zajęcia dłużej niż dziesięć dni).

Polisa upoważnia też do pomocy rehabilitanta czy zwrotu kosztów naprawy okularów korekcyjnych uszkodzonych lub zniszczonych w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

– Są to elementy wyróżniające ofertę PZU na rynku. To ubezpieczający decyduje o ostatecznej składce poprzez określenie zakresu ochrony ubezpieczeniowej oraz sumy ubezpieczenia – informuje biuro prasowe PZU.

Zapewnia, że oprócz formy grupowej istotna jest możliwość prostego zawarcia ubezpieczenia indywidualnego, a wówczas to rodzice dziecka wiedzą najlepiej, jaki zakres ubezpieczenia ich interesuje i jaką składkę chcieliby zapłacić.

– Dlatego też PZU umożliwia każdemu rodzicowi zawarcie w prosty sposób ubezpieczenia PZU Szkolne na platformie mojePZU. System ten umożliwia indywidualny wybór zakresu ubezpieczenia oraz sumy ubezpieczenia – do 80 tys. zł – informuje PZU.

Ubezpieczyciel zapewnia, że NNW Edukacja umożliwia wybór wariantu ochrony ubezpieczeniowej wraz z dietą szpitalną w wyniku choroby, w ramach której objęty jest pobyt ubezpieczonego w szpitalu – również w wyniku Covid-19.

– W przypadku pobytu w szpitalu uczeń otrzyma za każdy dzień pobytu określoną kwotę odszkodowania zgodnie z wybraną sumą ubezpieczenia. Koszt rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o ten element zależny jest od wybranego limitu kwoty na każdy dzień odszkodowania i rozpoczyna się od kilkudziesięciu złotych za 12 miesięcy ochrony – informuje biuro prasowe PZU.

Pobyt w szpitalu z odszkodowaniem

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta w ramach ubezpieczenia NNW oferuje Pakiet dla Ucznia, którego zakres został przygotowany z myślą o ochronie dzieci, młodzieży szkolnej i studentów aż do 26. roku życia.

– Dzięki niemu klient ma możliwość indywidualnego wyboru okresu ubezpieczenia oraz odpowiedniej sumy ubezpieczenia, od której uzależniona jest składka. Ponadto pełny zakres ochrony znajduje się w podstawie polisy, a w efekcie nie ma konieczności dokupywania poszczególnych elementów rozszerzających zakres ochrony – opowiada Ewa Bartoszewicz, menedżer produktu w Warcie.

Przyznaje, że odpowiedzią na wzbudzający obawy powrót dzieci do szkół stacjonarnych jest świadczenie „pobyt w szpitalu w wyniku choroby”.

– W tym przypadku Warta odpowiada za hospitalizację również w wyniku zachorowania na Covid-19. W takiej sytuacji wypłacana jest jednorazowo kwota 200 zł, gdy pobyt w szpitalu trwał minimum pięć dni – mówi Ewa Bartoszewicz. Zwraca uwagę, że Pakiet dla Ucznia to nie tylko ochrona w szkole lub w trakcie roku szkolnego – polisa obejmuje zdarzenia powstałe na terenie placówki szkolnej i poza nią oraz podczas wyjazdów wakacyjnych, na kolonie, obozy, zimowiska, zgrupowania, treningi, kursy językowe czy też prywatne wyjazdy rodzinne.

Koszt polisy zależy od sumy ubezpieczenia. Przy kwocie 20 tys. zł składka wynosi zaledwie ok. 6 zł miesięcznie. Rocznie to 68 zł dla studentów, a z dodatkową opcją OC składka wynosi jedyne 88 zł rocznie. W przypadku dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej roczna cena za polisę to 79 zł.

Warta przygotowała również wiele przydatnych usług assistance, w tym m.in. zorganizowanie i pokrycie kosztu wizyty lekarza, pielęgniarki czy u psychologa, kosztu transportu medycznego, dostawy sprzętu rehabilitacyjnego czy korepetycji z wybranych przedmiotów.

Kwoty wypłat niewielkie

Ubezpieczenie szkolne ma też Aviva. Składka roczna za osobę – w zależności od wariantu – wynosi od 29 do 299 zł. – Ochrona obejmuje m.in. wypłatę świadczenia ryczałtowego za pobyt w szpitalu w wyniku nagłego zachorowania – mówi Bohdan Białorucki, rzecznik prasowy Avivy.

Zapewnia, że jeżeli przyczyną nagłego zachorowania będzie Covid-19, to ubezpieczony otrzyma wypłatę świadczenia za pobyt w szpitalu tak jak w przypadku innego zachorowania, które wymagałoby hospitalizacji.

– Świadczenie dzienne za pobyt w szpitalu w wyniku nagłego zachorowania może wynosić od 25 do 70 zł w zależności od wybranego wariantu i wypłacane jest za maksymalnie 30 dni hospitalizacji – dodaje Bohdan Białorucki.

Coraz częściej ubezpieczenia oferują też banki. Ale na razie nie szkolne. – Naszych klientów zachęcamy do zakupu ubezpieczenia PZU NNW Szkolne. Niebawem klienci Banku Pekao otrzymają na ten produkt zniżkę w naszej Galerii Rabatów – mówi Kamila Nowak z biura prasowego Pekao SA.

Źródło: pieniadze.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA