fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MP Oszczędności

Ranking lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 mies. Styczeń 2021

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące
Adobe Stock
Ranking lokat bankowych zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat obowiązuje od 25 do 31 stycznia 2021 roku.

Cyklicznie badamy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i na ich podstawie budujemy zestawienie najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do dwóch lat.

Maksymalne oprocentowanie lokat jednomiesięcznych wynosi 1 proc. w skali roku. Największy zysk gwarantuje Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. 0,3 proc. w skali roku płaci Toyota Bank na Lokacie Plus, a zaledwie 0,1 proc. w skali roku zaoferuje swoim klientom Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki.

2,1 proc. w skali roku, to maksimum jakie osiągnąć można na lokatach kwartalnych. Taką stawkę oprocentowania oferuje Nest Bank wszystkim zakładającym Nest Lokatę Witaj. Kolejne w rankingu są Lokata dla nowych klientów od mBanku z oprocentowaniem 1 proc. w skali roku i Lokata na nowe środki od Getin Banku ze stawką rzędu 0,8 proc. w skali roku.

Maksymalnie 2,1 proc. w skali roku można też zarobić na lokatach półrocznych. Warunkiem jest otwarcie w Nest Banku Nest Lokaty Witaj. Na Lokacie Plus w Toyota Banku i Lokacie terminowej w Getin Banku zarobić można 0,6 proc. w skali roku. O połowę mniej oferuje Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie Zyskownej i Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki.

Zarobek z lokat rocznych sięgnąć może 0,8 proc. w skali roku. Podane oprocentowanie obowiązuje na Lokacie Plus w Toyota Banku. 0,4 proc. w skali roku dostępne jest na Lokacie Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku, a na 0,3 proc. w skali roku liczyć mogą klienci zakładający Lokatę terminową w Getin Banku.

0,8 proc. w skali roku, to maksymalny zysk na lokatach dwuletnich. Najwięcej w tym przypadku ponownie płaci Toyota Bank (Lokata Plus). 0,5 proc. w skali roku oferuje Getin Bank na Lokacie Rentierskiej. 0,35 proc w skali roku można natomiast zarobić na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku.

W minionym tygodniach zmian w tabelach oprocentowania lokat terminowych dokonywał m.in.: Bank Millennium, Getin Bank, Credit Agricole, Bank Pekao SA, Bank PKO BP wraz z Inteligo, Nest Bank, Plus Bank, Alior Bank i EnveloBank (marka należąca do Banku Pocztowego). W wielu przypadkach z ofert poznikały depozyty na różne okresy deponowania, pozostawiając klientom ograniczony wybór produktów.

Źródło: pieniadze.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA