fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MP Konta bankowe

Spadło oprocentowanie lokat jednomiesięcznych [ranking]

Fotorzepa/Sławomir Mielnik
Znów spadło średnie oprocentowanie depozytów jednomiesięcznych. Dziś wynosi nieco ponad 0,7 proc. Najlepsi płacą od 2,2 do 3 proc. w skali roku.

Najwyższe zyski osiągnąć można na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. Depozyt oferuje 3 proc. zysku w skali roku dla oszczędności nieprzekraczających 10 tys. zł. Produkt dedykowany jest posiadaczom rachunku osobistego z dostępem do bankowości mobilnej. Korzystać z niego mogą wyłącznie solenizanci, którzy złożą wniosek o otwarcie lokaty w ciągu 30 dni od daty swoich urodzin. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł.

!function(e,t,s,i){var n="InfogramEmbeds",o=e.getElementsByTagName("script"),d=o[0],r=/^http:/.test(e.location)?"http:":"https:";if(/^\/{2}/.test(i)&&(i=r+i),window[n]&&window[n].initialized)window[n].process&&window[n].process();else if(!e.getElementById(s)){var a=e.createElement("script");a.async=1,a.id=s,a.src=i,d.parentNode.insertBefore(a,d)}}(document,0,"infogram-async","//e.infogram.com/js/dist/embed-loader-min.js");

Odsetki na poziomie 2,2 proc. w skali roku wypracować można na Lokacie Nr 1 w Idea Banku. Oferta nie wymaga korzystania z dodatkowych produktów banku, oznacza to więc, że depozyt może założyć każdy. Wystarczy tylko przelać na wskazany przez bank numer konta od 500 zł do 1 mln zł.

Bez zmian w ofercie EnveloBanku – cyfrowej marki Banku Pocztowego. Oprocentowanie Lokaty EnveloMobilnej wynosi 1,5 proc. w skali roku. Warunkiem jej założenia jest otwarcie EnveloKonta i wpłata na depozyt minimum 500 zł (bez górnego limitu).

1,4 proc. w skali roku na lokacie terminowej zakładanej poprzez system bankowości elektronicznej bądź mobilnej osiągalne jest w PlusBanku. Od klienta wymagane jest posiadanie konta bankowego. Na depozyt należy przelać od 1 tys. zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

W Nest Banku, mając rachunek osobisty (Nest Konto), można założyć Nest Lokatę z kontem gwarantują zysk w wysokości 1,3 proc. w skali roku. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł, w tym przypadku również nie ma ograniczeń maksymalnej kwocie wpłat.

Oprocentowanie w wysokości 1 proc. oferuje Santander Bank Polska. e-Lokatę można otworzyć wpłacając na nią minimum 1 tys. zł. Bank nie ogranicza jednak maksymalnych wpłat oszczędności. Wymaga za to posiadania rachunku z dostępem do usługi Santander online.

Oferty z zyskiem nieprzekraczającym jednego procenta w skali roku, które również trafiły do dziesiątki najlepiej oprocentowanych lokat jednomiesięcznych na kwotę 5 tys. zł, to: Lokata mobilna w eurobanku (0,8 proc. w skali roku, wpłata minimalna 200 zł), Lokaty oferowane przez serwis internetowy iPKO oraz aplikację mobilną IKO w PKO BP i Inteligo (0,7 proc. w skali roku, minimalna wpłata 1 tys. zł), Lokata Standardowa w Getin Banku (0,65 proc. w skali roku, wpłata od 500 zł) oraz Lokata w Ofercie Mobilnej od Credit Agricole i Pekao SA (0,6 proc. w skali roku, najniższa możliwa wpłata: 1 tys. zł).

Źródło: pieniadze.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA