fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MP Konta bankowe

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bloomberg
Bieżące zestawienie obowiązuje od 18 do 24 listopada 2019 roku.

Systematycznie, raz w tygodniu, analizujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i budujemy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat.

Maksymalnie do 3 proc. w skali roku zarobią osoby deponujące oszczędności na produktach zakładanych na jeden miesiąc. Najwięcej oferuje Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. Zaraz za nim jest Idea Bank z Lokatą NR 1 na, której zarobić można 1,7 proc. w skali roku. Mając na smartfonie aplikację mobilną EnveloBanku (marka Banku Pocztowego) zyskać można 1,5 proc. w skali roku. Wystarczy założyć Lokatę EnveloMobilną.

4 proc. w skali roku wynosi najwyższa stawka oprocentowania oferowana na lokatach zakładanych na okres kwartału. Maksymalne odsetki wypracować można na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. Nieco mniej, bo 3,8 proc. roku, zarobić można wpłacając oszczędności na Lokatę Happy w Idea Banku. Po 3,5 proc. sięgnąć mogą nowi klienci z ROR w mBanku.

Na lokatach półrocznych również da się zarobić 4 proc. w skali roku. Stawkę w tej wysokości oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Prawie o połowę mniej płaci Toyota Bank na Lokacie Sprint – 2,4 proc. w skali roku. W Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki Plus otrzymać można 2,2 proc. w skali roku (o 0,1 pkt. proc mniej niż jeszcze przed tygodniem).

Maksymalne oprocentowanie gwarantowane na depozytach rocznych sięga 2,3 proc. w skali roku. Tyle właśnie płaci Toyota Bank na Lokacie Plus. Na 2,25 proc. w skali roku liczyć mogą posiadacze EKOlokaty Plus w Banku Ochrony Środowiska. Na Lokacie Na Nowe Środki Plus zarobić można 2,2 proc. w skali roku.

Lokaty długoterminowe – dwuletnie – oprocentowane są maksymalnie do 2,6 proc. w skali roku. Taką stawkę oferuje BOŚ na EKOlokacie na Lata. O 0,3 pkt. proc. mniej zarobić można w Santander Consummer Banku na Lokacie Online Nowe Środki. W Toyota Banku na Lokacie Plus oszczędzający mogą dostać 2,25 proc. w skali roku.

Tabele oprocentowania lokat zmieniał w ostatnim czasie m.in. Bank Millennium, Idea Bank czy Getin Bank. W tym ostatnim z 2,1 do 2 proc. w skali roku spadło oprocentowanie półrocznej lokaty na nowe środki.

Źródło: pieniadze.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA