fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MP Konta bankowe

Lokaty kwartalne lecą w dół. Tylko jeden bank daje dużo

gdzie szukać najlepszych lokat
shutterstock
Na rynku jest tylko jeden bank, który w listopadzie zapłaci oszczędzającym na lokacie terminowej 4 proc. w skali roku.

!function(e,t,s,i){var n="InfogramEmbeds",o=e.getElementsByTagName("script"),d=o[0],r=/^http:/.test(e.location)?"http:":"https:";if(/^\/{2}/.test(i)&&(i=r+i),window[n]&&window[n].initialized)window[n].process&&window[n].process();else if(!e.getElementById(s)){var a=e.createElement("script");a.async=1,a.id=s,a.src=i,d.parentNode.insertBefore(a,d)}}(document,0,"infogram-async","//e.infogram.com/js/dist/embed-loader-min.js");

Nest Bank za wskazaną stawkę chce, żeby klient założył u niego konto i przelewał na nie pensję. Po trzech miesiącach do rachunku Nest Lokaty Witaj, na którym jest maksymalnie 10 tys. zł, bank dopisze do 80 zł z tytułu odsetek.

Na drugiej pozycji naszego comiesięcznego rankingu najwyżej oprocentowanych lokat zakładanych na okres kwartału jest Idea Bank z Lokatą Happy. Produkt adresowany jest do nowych klientów, którzy wcale nie muszą zakładać w Idea Banku konta – wystarczy mieć wolne środki w kwocie od 500 zł do 20 tys. zł. Bank płaci 3,8 proc. w skali roku, choć jeszcze do niedawna na wskazanym depozycie zarobić można było 4 proc.

Oprocentowanie w wysokości 3,5 proc. w skali roku gwarantuje mBank. Obowiązkowe jest w tym przypadku posiadanie statusu nowego klienta i założenie ROR. Na Lokacie 3,5 proc. może się znaleźć kapitał nie przewyższający kwoty 10 tys. zł (minimalnie 500 zł).

Z lokat na 3 proc. zrezygnował eurobank. Na taką stawkę mogą za to wciąż liczyć klienci Getin Banku, którzy zakładają Lokatę Mobilną. Z produktu można skorzystać mając zainstalowaną na smartfonie aplikację mobilną banku. Minimalna wpłata to 500 zł. Maksymalnie zainwestować można do 10 tys. zł. Produkt o takiej samej konstrukcji oferuje Bank Millennium. Na jego Lokacie Mobilnej, przy identycznych progach wpłat, zarobek jest jednak niższy – 2,25 proc. w skali roku.

2 proc. i mniej

PlusBank, eurobank, Bank Ochrony Środowiska i BNP Paribas oferują oprocentowanie na poziomie 2 proc. w skali roku. Stawką w tej wysokości objęte są odpowiednio następujące produkty: Lokata na nowe środki Nowa Kasa = Większy Zysk w PlusBanku, Lokata na nowe środki w eurobanku, e-Lokata w BOŚ i Lokata na Start w BNP Paribas. Na depozyty można wpłacać od 200 zł do nawet 200 tys. zł, w zależności oczywiście od wyboru instytucji.

Alior Bank za nowe środki płaci 1,8 proc. w skali roku. Ich saldo bank wylicza na dzień 11 września 2019 r. Aby uruchomić lokatę wystarczy wpłata 1 tys. zł, ale łączna kwota oszczędności rozlokowanych na innych produktach założonych na ten sam okres nie przewyższać 200 tys. zł.

W Toyota Banku na Lokacie Plus oprocentowanie wynosi 1,6 proc. w skali roku. Na start trzeba mieć konto i dysponować minimalną kwotą kapitału na poziomie 5 tys. zł. Nie ma za to ograniczeń w maksymalnej kwocie inwestycji.

W PKO BP za nowe środki otrzymać można 1,5 proc. w skali roku. Bank nowymi środkami określa nadwyżkę ponad środki zgromadzone na produktach depozytowych i inwestycyjnych klienta w PKO w dniu 18 października 2019 r. Wystarczy mieć 1 tys. zł.

Nasze zestawienie zamyka Lokata Klasyczna od BGŻOptima. Na depozycie zarobić można 1 proc. w skali roku – bez górnego limitu, bez obowiązku posiadania nowych środków i z minimalnym wkładem rzędu 1 tys. zł.

Źródło: pieniadze.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA