fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MP Konta bankowe

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bloomberg
Aktualne zestawienie obowiązuje od 14 do 20 października 2019 roku.

Regularnie, raz w tygodniu, analizujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i budujemy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat.

Maksymalny zysk gwarantowany na lokatach otwieranych na 30 dni wynosi 3 proc. w skali roku. Wskazana stawka dostępna jest na Lokacie Urodzinowej oferowanej przez Bank Millennium. Na 1,7 proc. w skali roku liczyć mogą osoby, które wybiorą Lokatę NR1 w Idea Banku. Oprocentowanie w wysokości 1,5 proc. w skali roku daje EnveloBank (cyfrowa marka należąca do Banku Pocztowego). Wystarczy w aplikacji na smartfony założyć konto i Lokatę EnveloMobilną.

Najwyższe oprocentowanie obowiązujące na lokatach trzymiesięcznych sięga 4 proc. w skali roku. Dostępne jest dla osób wybierających Nest Lokatę Witaj w Nest Banku. Na 3,8 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Idea Banku otwierający Lokatę Happy. Oprocentowanie rzędu 3,5 proc. na lokacie dla nowych klientów gwarantuje natomiast mBank.

Maksymalny zysk na depozytach otwieranych na okres połowy roku może wynieść 4 proc. w skali roku. Takie oprocentowanie zdobyć można zakładając Nest Lokatę Witaj w Nest Banku. W Toyota Banku, otwierając Lokatę Sprint, zarobić można 2,4 proc. w skali roku, a na Lokacie Na Nowe Środki Plus w Idea Banku – 2,3 proc. w skali roku.

Deponując w banku wolne środki na jeden rok liczyć można na maksymalne oprocentowanie w wysokości 2,3 proc. zysku w skali roku. Ofertę z taką stawką znaleźć można w Toyota Banku (Lokata Plus). 2,25 proc. w skali roku oferuje Bank Ochrony Środowiska. Wystarczy założyć tam EKOLokatę Plus. Na 2,2 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Idea Banku wnioskujący o założenie Lokaty Na Nowe Środki Plus.

Poszukujący depozytu na dwa lata zarobią maksymalnie do 2,6 proc. w skali roku. Wystarczy, że osoby te założą EKOLokatę na lata w Banku Ochrony Środowiska. Zyski w wysokości 2,3 proc. w skali roku gwarantuje Santander Consummer Banku na Lokacie Online Nowe Środki. 2,25 proc. w skali roku na Lokacie Plus płaci Toyota Bank.

Tabele oprocentowania lokat zmieniał w ostatnim czasie m.in. eurobank, Idea Bank czy Bank Millennium. Z oferty tego pierwszego zniknęły Lokaty na start mobilna i na start internetowa dające zarobić w kwartał 3 proc. w skali roku. Idea Bank podwyższył oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki Plus, w Millennium nie odnotowaliśmy natomiast żadnych istotnych zmian.

Źródło: pieniadze.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA